Anglický učitel informatiky vzal studenty na striptýz, dostal tříletý zákaz učení

ČTK ČTK
25. 4. 2021 7:58
Tříletý zákaz výkonu učitelské profese si vysloužil učitel informatiky ze soukromé školy v severní Anglii, který se na školním výletě opil, vyhrožoval studentům a některé z nich vzal na striptýz. Kvůli nepřijatelnému chování při výpravě do Kostariky v roce 2019 o tom rozhodla přestupková komise, napsal zpravodajský server BBC.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Pětapadesátiletý Richard Glenn, který na škole Longridge Towers od roku 2007 působil jako vedoucí pro studenty závěrečných ročníků, se v červenci 2019 vydal se skupinou žáků od 16 do 18 let do středoamerické země na školní výlet. Po šesti dnech ho však vedoucí výpravy poslala kvůli špatnému chování domů.

Podle komise toto chování zahrnovalo popíjení alkoholu se studenty, ačkoliv některým ještě nebylo 18, vyhrožování jednomu ze studentů, že mu "ukopne hlavu", a dalšímu, že ho zabije. "Já nebudu mít potíže, to ty budeš mít potíže," oznámil dalšímu žákovi. K jinému se choval agresivně a následně ho políbil na čelo s tím, že "je v pohodě".

Jednoho nebo více studentů vzal do striptýzového baru. Agresivně se choval i k vedoucí výpravy, když se mu snažila pomoci do stanu. V jednom z hotelových pokojů se obnažil před jinou ženou, ačkoliv komise v tomto případě dospěla k závěru, že čin nebyl provedený se zlými nebo sexuálními úmysly.

Podle komise Glennovo chování "vystavilo jednoho nebo více žáků v jeho péči riziku" a to za situace, kdy se nacházeli daleko od domova v neznámé zemi a spoléhali na něj, že se o ně postará. Glenn přiznal, že bylo jeho chování nevhodné a neprofesionální. Dodal také, že si kvůli opilosti nepamatuje, co se přesně stalo, ale popsané chování nepopírá.

Za tři roky si učitel bude muset požádat o ukončení zákazu provozovat své povolání, dodala komise.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy