Zemřela Geraldine McEwanová, představitelka slečny Marplové

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 1. 2015 22:43
Britská herečka působila dlouhá léta v divadle, televizi i ve filmu. Kromě detektivek natočených podle Agathy Christie se objevila například i ve známém filmu Robin Hood: Král zbojníků.
Herečka Geraldine McEwanová (82), která se proslavila mj. rolí slečny Marplové v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie, zemřela v pátek 30. ledna 2015.
Herečka Geraldine McEwanová (82), která se proslavila mj. rolí slečny Marplové v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie, zemřela v pátek 30. ledna 2015. | Foto: ČTK

Londýn - Ve věku 82 let zemřela známá britská herečka Geraldine McEwanová, jejíž slavnou rolí byla slečna Marplová v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie.

Její syn a dcera v dnešním prohlášení uvedli, že zemřela v pátek. Loni na konci října utrpěla McEwanová mrtvici a od té doby byla hospitalizována.

Hereččina rodina v prohlášení rovněž poděkovala nemocnici v Londýně za veškerou péči, kterou jí poskytli. McEwanová byla držitelkou britské filmové ceny BAFTA a působila dlouhá léta v divadle, televizi i ve filmu. Slečnu Marplovou ztvárnila v letech 2004 až 2009, uvedla britská televize BBC.

Objevila se například i ve známém filmu Robin Hood: Král zbojníků z roku 1991, kde po boku Kevina Costnera hrála čarodějnici Mortiannu.

 

Právě se děje

Další zprávy