Zemřela Geraldine McEwanová, představitelka slečny Marplové

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 1. 2015 22:43
Britská herečka působila dlouhá léta v divadle, televizi i ve filmu. Kromě detektivek natočených podle Agathy Christie se objevila například i ve známém filmu Robin Hood: Král zbojníků.
Herečka Geraldine McEwanová (82), která se proslavila mj. rolí slečny Marplové v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie, zemřela v pátek 30. ledna 2015.
Herečka Geraldine McEwanová (82), která se proslavila mj. rolí slečny Marplové v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie, zemřela v pátek 30. ledna 2015. | Foto: ČTK

Londýn - Ve věku 82 let zemřela známá britská herečka Geraldine McEwanová, jejíž slavnou rolí byla slečna Marplová v televizním seriálu podle detektivek Agathy Christie.

Její syn a dcera v dnešním prohlášení uvedli, že zemřela v pátek. Loni na konci října utrpěla McEwanová mrtvici a od té doby byla hospitalizována.

Hereččina rodina v prohlášení rovněž poděkovala nemocnici v Londýně za veškerou péči, kterou jí poskytli. McEwanová byla držitelkou britské filmové ceny BAFTA a působila dlouhá léta v divadle, televizi i ve filmu. Slečnu Marplovou ztvárnila v letech 2004 až 2009, uvedla britská televize BBC.

Objevila se například i ve známém filmu Robin Hood: Král zbojníků z roku 1991, kde po boku Kevina Costnera hrála čarodějnici Mortiannu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy