Výstava výtvarníka Františka Skály, která se od března konala v pražské Valdštejnské jízdárně, přilákala téměř 65 tisíc návštěvníků.
Zařadila se tak k divácky nejúspěšnějším projektům, které Národní galerie v Praze v posledních letech připravila, a v divácké úspěšnosti překonala i výstavu Henriho Rousseaua z loňského roku. Tu vidělo 57 047 lidí.
Výstava skončila v neděli, stejně jako výstava německého malíře Gerharda Richtera, již od dubna vidělo v paláci Kinských 54 950 lidí.
Více návštěvníků než na Františka Skálu přišlo za poslední roky jen na výstavu k 700 letům od narození Karla IV. Na ni dorazilo celkem 92 857 lidí, stala se nejúspěšnějším výstavním tuzemským projektem roku 2016 a pátou nejnavštěvovanější výstavou středověkého umění na světě.
Výstavy starého umění jsou v Česku podle tiskové mluvčí galerie Terezy Ježkové pro širší publikum atraktivnější, současné umění, k nimž výstavy Skály i Richtera patří, mají v České republice diváckou bilanci v řádech desetitisíců jen výjimečně.
František Skála na svém facebookovém profilu oznámil, že na začátku září končí provoz jeho Prastánek, který v červnu nainstaloval ve spolupráci s Národní galerií na Malostranském náměstí. Úřady stánek vyrobený ze stromu na místě dále nechtějí.