Obrazem: Národní umělec František Skála zahájil vlastní opulentní výstavu v Národní galerii

Obrazem: Národní umělec František Skála zahájil vlastní opulentní výstavu v Národní galerii
Kurátor výstavy Františka Skály Tomáš Pospiszyl nechtěl moc hovořit, nechť o tvorbě promluví sám autor.
Před Valdštejnskou jízdárnu přišlo snad tisíc lidí.
Mistr se nenechal pobízet a vylezl na strom.
Promluvil řečí ptáků (napodobování vrabců, strnadů či drozdů se věnuje od svých pubertálních let). Cvrlikal několik minut.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
9. 3. 2017 21:19
Po třinácti letech má sochař, malíř, básník, cestovatel, loutkař, zpěvák, ilustrátor, řezbář , tanečník, herec a přehrabovač popelnic František Skála velkou výstavu v Praze. Obsadil stovkami svých děl Valdštejskou jízdárnu Národní galerie v Praze. Na vernisáž přišlo snad tisíc lidí.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy