Vánoční lidová řemesla v brněnském muzeu

ČTK, MaM
9. 12. 2005 19:00
Brno - Se širokou škálou tradičních lidových řemesel se budou moci po celý víkend seznámit návštěvníci brněnského Technického muzea v Purkyňově ulici.

Desítky rukodělných výrobců v něm budou před zraky diváků vyrábět různé druhy vánočních ozdob a pochutin, chybět nebudou ani betlémáři. Akci, jejímž účelem je ukázat rukodělnou výrobu spojenou s adventem a Vánocemi, bude možné zhlédnout v sobotu a neděli vždy od 09:00 do 17:00.

Budova muzea se ve dnech 10. a 11. prosince promění ve velkou řemeslnou uličku. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s prací uměleckých kovářů, řezbářů nebo dráteníků. Svůj um předvedou i ženy zabývající se paličkováním, pečením a zdobením pochutin z vizovického těsta a perníků, chybět nebudou ani výrobci vánočních ozdob z materiálů, jako je dřevo, sláma nebo šustí. Některá řemesla si budou moci zájemci vyzkoušet, výrobky budou ve většině případů i na prodej.

Vánocemi muzeum ožilo už začátkem týdne, kdy otevřelo interaktivní expozici věnovanou historii perníkářské výroby. Tuto přehlídku doprovodí řada zábavných aktivit, které ocení především děti. Lidová řemesla i vánoční perníky budou k vidění až do konce ledna 2006.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy