Světový balet navštíví Státní operu

3. 1. 2006 12:00
Praha - Pod názvem International Ballet Gala vystoupí 11. ledna na jevišti pražské Státní opery dvě desítky špičkových tanečníků z celého světa.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Profimédia

Podle mluvčí Mezinárodního baletu Praha Veroniky Duškové se večer uskuteční v kooprodukci s německou společností EuroArts Music International.

"Půjde o průřez současnou baletní a taneční tvorbou. Mezi sólisty budou například francouzský tanečník, hvězda opery v Paříži a umělecký ředitel Národního divadla v Bordeaux Charles Jude, sólistka Berlínské státní opery Polina Semionová, Igor Zelenskij, přední sólista souboru New York City Ballet a Kirovského baletu či Karin Avertyová z Pařížské opery," řekla Dušková. Nebudou prý chybět ani legendy moskevského Velkého divadla a tanečníci z USA.

Podle Duškové budou na baletním galavečeru uvedena klasická díla v "současném kabátě", ale i neoklasická a moderní tvorba, baletní novinky i klasická vystoupení mimo jiné na choreografie Georga Balanchina, José Limóna, Kennetha MacMillana a Maria Petipy.

Vstupenky v rozmezí 150 až 1150 korun prodává společnost Bohemia Ticket.

Mezinárodní balet Praha, člen Mezinárodní taneční rady CID při UNESCO, večer připravil se společností AuroArts Music International, s níž spolupracují renomovaní umělci a přední operní scény. Ta chystá pod názvem 24hour Mozart také oslavu velkého hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta při příležitosti oslav 250. výročí jeho narození.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou

Basketbalisté Brooklynu vyhráli v NBA osmý zápas za sebou a po domácím vítězství 129:92 nad Orlandem stále dotírají na lídra Východní konference Philadelphii. Sixers se v čele tabulky udrželi díky výhře 111:97 nad Dallasem. Při shodném počtu 22 vítězství mají oproti Nets na kontě o jednu porážku méně.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 129:92, Denver - Washington 110:112, Memphis - LA Clippers 122:94, Milwaukee - New Orleans 129:125, New York - Sacramento 140:121, Philadelphia - Dallas 111:97.

Další zprávy