Grand designérkou roku 2017 je šperkařka Nastassia Aleinikava. Uspěly i nové krabičky Primerosu

Brýle z kolekce vítězné designérky šperku Nastassie Aleinikavy.
Designér šperku a absolutní vítěz (Grand designér roku, Cena Erste Premier): Nastassia Aleinikava. Porotu zaujala svými šperky z kolekce Voynichův rukopis, inspirované tajemnou knihou z doby Rudolfa II.
Šperky inspirované tajemnou knihou z doby Rudolfa II.
Druhým nominovaným a úspěšným počinem rodačky z Běloruska Nastassie Aleinikavy byla kolekce brýlí Collection#3 Utopia.
Designér roku (Cena Ministerstva kultury ČR): Jan Čapek. Autor je známý svými lahvemi pro značku Mattoni, nyní zabodoval s obaly pro slovenskou minerální vodu Fatra.
Foto: Czech Grand Design
Hana Slívová Hana Slívová
27. 3. 2018 21:45
Dvanáctý ročník cen Czech Grand Design ovládla šperkařka Nastassia Aleinikava, která se stala Grand designérkou roku. Trofej pro Designérku šperku roku a také pro absolutní vítězku původem běloruské umělkyni vynesla loni představená kolekce šperků Voynichův rukopis, již inspirovala tajemná ilustrovaná kniha napsaná neznámým písmem v neznámém jazyce za dob Rudolfa II. Porotu zaujala i extravagantní série brýlí Collection#3 Utopia. Slavnostní večer v duchu tématu velká šílená láska se konal ve Stavovském divadle v Praze, sošky předali například moderátorka Světlana Witovská nebo výtvarník Krištof Kintera. Na pódiu zněly živě skladby kapely Vložte Kočku. Práce vítězů jsou ve fotogalerii.

Czech Grand Design za rok 2017

  • Absolutní vítěz (Grand designér roku, Cena Erste Premier): Nastassia Aleinikava (kolekce šperků Voynichův rukopis, brýle z kolekce Collection#3)
  • Designér roku (Cena Ministerstva kultury ČR): Jan Čapek (PET lahve pro minerální vodu Fatra)
  • Módní designér roku: Lenka Vacková (kolekce oděvů a koberců z odpadního textilu ve spolupráci s klatovskou továrnou Klatex) 
  • Designér šperku roku: Nastassia Aleinikava
  • Grafický designér roku: Tomáš Brousil, Matěj Chabera a Jakub Korouš (vizuální identita pro značku Primeros)
  • Fotograf roku: Václav Jirásek (fotografie pro 52. ročník MFF Karlovy Vary, fotografie pro kalendář B.K.S. Herectví, fotografie pro značku Metráž)
  • Ilustrátor roku: Jan Šrámek (ilustrace pro knihu Zvláštní okolnosti, ilustrace pro výstavu Paneland, největší československý experiment)
  • Objev roku: Geometr (kolekce autorského textilu Kontrasty a kontexty)
  • Výrobce roku: Rückl (kolekce České nebe od Ronyho Plesla a celkový relaunch značky)
  • Síň slávy: Václav Cigler
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy