Trpím posttraumatickou stresovou poruchou po znásilnění, přiznala Lady Gaga

mad
7. 12. 2016 9:30
Zpěvačka Lady Gaga řekla, že trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Se syndromem se potýká denně a velkou podporou pro ni byla rodina, přátelé a lékaři. Třicetiletá hudebnice byla v devatenácti letech znásilněna, jak se již dříve svěřila médiím.
Lady Gaga
Lady Gaga | Foto: Reuters

Lady Gaga v americkém televizním pořadu Today přiznala, že trpí posttraumatickou stresovou poruchou, píše server BBC.

V ranní show na stanici NBC byly odvysílány záběry zpěvačky, která v listopadu navštívila newyorské centrum pro LGBT bezdomovce. Přítomné skupině řekla: "Trpím psychickou poruchou, mám PTSP. Nikomu jsem to nikdy neřekla."

Gaga se také svěřila, že jí pomáhá porozumění druhých: "Laskavost, kterou mi ukázali doktoři, rodina a přátelé mi opravdu zachránila život," vysvětlila překvapeným teenagerům.

"Pomáhá mi meditace," svěřila se zpěvačka. Dodala, že s posttraumatickou stresovou poruchou bojuje každý den. Centrum navštívila v rámci kampaně "Share Kindness" (v překladu "šiřte laskavost").

Pořadu Today řekla, že mnoho mladých lidí, které v centru potkala, nejsou jen bezdomovci, ale lidé, kteří zažili traumata: "Mé vlastní trauma mi pomohlo porozumět traumatům ostatních."

Zpěvačka narážela na znásilnění, jehož obětí se stala v 19 letech. O události promluvila poprvé v roce 2014, připomíná server deníku The Guardian.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko a Japonsko podepsaly nový plán strategické spolupráce

Český ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a jeho japonský protějšek Tomišicu Motegi dnes ve Varšavě podepsali nový plán strategické spolupráce mezi oběma zeměmi. Učinili tak na okraj jednání ministrů visegrádské čtyřky (V4 - Česko, Maďarsko, Polsko a Slovensko) a Japonska, které zorganizovalo polské předsednictví V4.

Mezi prioritní oblasti spolupráce Česka a Japonska budou na základě akčního plánu pro období 2021 až 2025 patřit kromě ekonomiky také věda, inovace a obchod. Součástí je i spolupráce v oblasti bezpečnosti a multilaterální diplomacie. Japonsko je po Číně a Jižní Koreji třetí zemí v Asii, se kterou má Česko takto upravené vztahy.

Podle tiskové zprávy českého ministerstva zahraničí je Japonsko je druhým největším investorem v ČR a druhým nejdůležitějším obchodním partnerem Česka v Asii. Obrat obchodní výměny v roce 2020 dosáhl 3,8 miliardy dolarů (80,2 miliardy korun). Celkem 260 japonských firem v současné době zaměstnává v ČR přes 50 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nadal prohrál v madridském čtvrtfinále se Zverevem

Německý tenista Alexander Zverev potřetí za sebou porazil Rafaela Nadala a postoupil do semifinále antukového turnaje v Madridu. Čtyřiadvacetiletý hráč zvítězil nad světovou dvojkou 6:4, 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Rakušan Dominic Thiem.

Nejvýše nasazený Nadal, pětinásobný vítěz madridského turnaje, prolomil soupeřův servis jako první, jenže vedení 4:2 neudržel. Zverev čtyřmi gamy za sebou získal úvodní set a ve druhém mu pak stačil brejk v páté hře. "Tohle je jedna z největších výher mojí kariéry. Ale turnaj ještě nekončí," radoval se Zverev po mečbolu.

Nadal má sice se Zverevem dál aktivní bilanci 5:3, jenže německého protivníka naposledy zdolal před třemi lety. Dvakrát mu pak podlehl na tvrdém povrchu. Právě v roce 2018 Zverev ovládl madridský turnaj, o titul se tehdy utkal s Thiemem.

Thiem porazil Američana Johna Isnera 3:6, 6:3, 6:4 a do semifinále se v Madridu probojoval počtvrté za sebou. Na první triumf ale zatím čeká, ve finále byl dvakrát.

Další zprávy