Trpím posttraumatickou stresovou poruchou po znásilnění, přiznala Lady Gaga

mad
7. 12. 2016 9:30
Zpěvačka Lady Gaga řekla, že trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Se syndromem se potýká denně a velkou podporou pro ni byla rodina, přátelé a lékaři. Třicetiletá hudebnice byla v devatenácti letech znásilněna, jak se již dříve svěřila médiím.
Lady Gaga
Lady Gaga | Foto: Reuters

Lady Gaga v americkém televizním pořadu Today přiznala, že trpí posttraumatickou stresovou poruchou, píše server BBC.

V ranní show na stanici NBC byly odvysílány záběry zpěvačky, která v listopadu navštívila newyorské centrum pro LGBT bezdomovce. Přítomné skupině řekla: "Trpím psychickou poruchou, mám PTSP. Nikomu jsem to nikdy neřekla."

Gaga se také svěřila, že jí pomáhá porozumění druhých: "Laskavost, kterou mi ukázali doktoři, rodina a přátelé mi opravdu zachránila život," vysvětlila překvapeným teenagerům.

"Pomáhá mi meditace," svěřila se zpěvačka. Dodala, že s posttraumatickou stresovou poruchou bojuje každý den. Centrum navštívila v rámci kampaně "Share Kindness" (v překladu "šiřte laskavost").

Pořadu Today řekla, že mnoho mladých lidí, které v centru potkala, nejsou jen bezdomovci, ale lidé, kteří zažili traumata: "Mé vlastní trauma mi pomohlo porozumět traumatům ostatních."

Zpěvačka narážela na znásilnění, jehož obětí se stala v 19 letech. O události promluvila poprvé v roce 2014, připomíná server deníku The Guardian.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy