Obrazem: Začal veletrh Svět knihy, lidé stáli frontu na podpis Maria Vargase Llosy

Návštěvníci veletrhu se fotí s Mariem Vargasem Llosou (vlevo).
Ještě celou sobotu a neděli na pražském Výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí.
U vchodu diváky vítá stánek s informacemi a zavěšenými knihami.
Veletrh se opět koná v Průmyslovém paláci, stejně jako vloni se ale pořadatelé snaží více využít okolního prostoru. Lidé například posedávají v uličce lemované stánky s občerstvením.
Před Průmyslovým palácem je letos poprvé umístěn velký bílý nafukovací stan Café Evropa.
Foto: Lukáš Bíba
Kultura ČTK Kultura, ČTK, Lukáš Bíba
11. 5. 2019 10:31
Ještě celou sobotu a neděli na pražském výstavišti pokračuje veletrh Svět knihy, který začal tento čtvrtek. Už ho navštívily tisíce lidí. Mimořádný zájem byl v pátek o debatu s držitelkou Nobelovy ceny za literaturu Hertou Müllerovou a také o druhého nobelistu, peruánského rodáka Maria Vargase Llosu. Na jeho autogram někteří čekali skoro hodinu.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy