Masaryk toužil po vlivu a moci, ovládal propagandu, tvrdí historička Heimannová

Emma Smetana Emma Smetana
10. 3. 2020 11:55
Představa, že Tomáš Garrigue Masaryk byl jen filosof s vysokými ideály, je zavádějící. "Velmi dobře ovládal propagandu," říká historička Mary Heimannová, které deset let po anglickém originálu nyní v češtině vychází kniha nazvaná Československo: Stát, který zklamal.
Mary Heimannová byla hostem Emmy Smetany v DVtv. | Video: Emma Smetana
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Twitter zavede funkci spropitného celosvětově, platby přijme i v bitcoinech

Internetová sociální síť Twitter se rozhodla rozšířit funkci, která uživatelům umožňuje jednoduše zasílat peníze autorům příspěvků, aby tak ocenili jejich činnost. Funkce spropitného s označením Tip Jar (sklenice na spropitné) bude nově dostupná celosvětově a platby bude přijímat i v bitcoinech. Twitter to oznámil ve čtvrtek. Firma tak chce držet krok s provozovateli jako Patreon, kteří funkci také nabízejí.

Twitter novou funkci od května testoval. Peníze jejím prostřednictvím mohli posílat všichni uživatelé, přijímat je ale byla schopna pouze skupina vybraných uživatelů, která zahrnovala například novináře, experty a zástupce neziskových organizací. Tato skupina by se však měla časem rozšiřovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy