LCD Soundsystem zveřejnili dvě nové písně. S věkem to přijde, zpívá James Murphy

Hana Slívová Hana Slívová
5. 5. 2017 13:54
Americký dancepunkový projekt producenta Jamese Murphyho LCD Soundsystem je po sedmi letech zpět s novým materiálem. Písně Call the Police a American Dream budou součástí nového LP, které vyjde brzy. Termín zatím Murphy ve svém dlouhém facebookovém postu neupřesnil.
Video:

"Koukám do počítače, na hlavě sluchátka a chybí mi David Bowie." To píše na Facebooku v kolonce "o nás" americká kapela LCD Soundsystem v čele se zpěvákem a producentem Jamesem Murphym

David Bowie ale jako kdyby promluvil v Murphyho zbrusu nové písničce Call the Police. Zní dravěji a popověji, než byli fanoušci zvyklí, a kvílející kytara tu chvílemi připomíná právě Bowieho slavný song Heroes.

Call the Police bude spolu s písní American Dream součástí nového, v pořadí čtvrtého alba LCD Soundsystem. Jak vyplývá z textu i z facebookových poznámek, tématem je nyní pro padesátiletého Murphyho věk, stárnutí, ztráta iluzí a perspektiva dospělého člověka, kterému naštěstí nechybí nadhled a ironie. 

Konečně bude čas na kamarády

"Vzbudíš se vedle někoho cizího v cizím bytě, lupneš si LSD a koukneš do zrcadla. V něm chlápek s vousatým obličejem. Aha, byla tady revoluce. Když si ranní slunce posvítí na tvůj věk, je hned všechno jasnější," zpívá Murphy v rekapitulační American Dream, jejíž mohutné intro zní jako Plainsong od The Cure.

"Ačkoliv to bylo jedno z nejradostnějších natáčení, jsem rád, že je za mnou a já teď budu mít čas na večeře s kamarády, které jsem neustále odbýval, ať se ozvou za měsíc," píše Murphy fanouškům v dlouhém vzkazu. Slibuje, že LCD Soundsystem zahrají nejen na festivalech, ale i v klubech, a lístky se nedostanou do rukou překupníků. 

Prozatím poslední album This Is Happening vydali LCD Soundsystem v roce 2010. Před dvěma lety zveřejnili vánoční píseň Christmas Will Break Your Heart, což byl první singl po čtyřech letech, a pak oznámili znovuobnovení činnosti.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy