U2 vyráží na evropské turné, oslaví 30 let od vydání desky The Joshua Tree

Kultura Kultura
Aktualizováno 9. 1. 2017 19:29
Irská kapela U2 odehraje v létě osm koncertů ku příležitosti třiceti let od vydání slavného alba The Joshua Tree. Jako host se na turné představí Noel Gallagher. Česká republika na seznamu zastávek chybí, skupina bude nejblíže českým hranicím 12. července v Berlíně. „Nedávno jsem poslouchal The Joshua Tree, poprvé snad po třiceti letech... je to skoro jako opera,“ řekl Bono a poukázal na to, že U2 zahrají i dublinském Croke Parku, kde deska před třemi dekádami vznikla. Koncertní šňůru odstartuje vystoupení v Londýně 8. července a ukončí koncert Bruselu 1. srpna.
Bono Vox, U2 v Paříži.
Bono Vox, U2 v Paříži. | Foto: Reuters
U2 - seznam koncertů
U2 - seznam koncertů | Foto: archiv kapely
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy