King Kong možná bude řvát ve 3D

Hej, Reuters
10. 11. 2005 12:45
Los Angeles - Chystaný film Petera Jacksona King Kong se možná dočká i 3D verze.
Foto z filmu King Kong
Foto z filmu King Kong | Foto: Bontonfilm

14. prosince vstoupí do amerických kin (do českých o den později) napjatě očekávaný velkofilm Petera Jacksona, autora hvězdné trilogie Pán Prstenů. King Kong byl poprvé natočen v roce 1933. Od té doby se dočkal řady remaků, ale tato první verze je dodnes považována za nepřekonanou. Ale proč by ji nemohl překonat právě Jackson, jehož Pán prstenů je jedním z největších a nejobdivovanějších filmových projektů současnosti?

První zmínky o novém filmu jsou velmi kladné. Jackson natočil téměř tříhodinový film na svém rodném Novém Zélandu. Zasadil ho do meziválečné éry, v níž se odehrává i kultovní klasika z roku 1933. Postavu King Konga zato vytvořil s pomocí nejmodernějších digitálních technologií (studio WETA, které se na "oživení" monstra podílelo, dostalo už Oskara za postavu Gluma z Pána prstenů).

Úspěch King Konga z velké míry závisí právě na uvěřitelné hrůzostrašnosti titulního hrdiny. Té by mohl napomoci i plánovaný převod filmu do 3D technologie. 3D verze King Konga by se mohla do amerických kin dostat několik měsíců po premiéře klasické verze. V USA jsou převody hraných i animovaných filmů do 3D celkem běžné, aktuálním 3D hitem je dětský animovaný Strašpytlík (od dnešního dne i v českých kinech, ovšem jen v klasickém 2D formátu). V České republice je kino vybavené 3D promítací technologií v pražském paláci Flora, promítají se tu převážně přírodovědné snímky, ale i dětské animované filmy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Francouzský obránce Varane odchází z Realu do Manchesteru United

Fotbalový mistr světa Raphaël Varane odchází z Realu Madrid do Manchesteru United. Podle britských médií se oba kluby dohodly na transferu, odstupné by mělo činit 50 milionů eur (zhruba 1,3 miliardy korun) a bonusy. Varane měl v Madridu smlouvu ještě na nadcházející sezonu, španělský klub původně požadoval údajně 80 milionů eur.

Osmadvacetiletý Varane přišel do Realu v roce 2011 z Lensu, nastoupil od té doby do 350 utkání a získal s "Bílým baletem" tři španělské tituly a čtyři trofeje v Lize mistrů. S francouzskou reprezentací vyhrál v roce 2018 titul mistra světa, na letošním evropském šampionátu odehrál všechny čtyři zápasy do vyřazení od Švýcarska v osmifinále. V Manchesteru je pro něj připravená pětiletá smlouva.

před 2 hodinami

Američané do konce roku ukončí bojovou misi v Iráku, působí tam přes 18 let

Americký prezident Joe Biden s iráckým premiérem Mustafou Kázimím v pondělí ve Washingtonu formálně uzavřel dohodu o ukončení americké bojové mise v Iráku do konce letošního roku, píše agentura Reuters. Děje se tak více než 18 let poté, co USA své vojáky do Iráku vyslaly.

Spojené státy mají v Iráku nyní asi 2500 příslušníků ozbrojených sil, kteří se soustředí na potírání zbytků teroristické organizace Islámský stát (IS). Už v dubnu se obě země dohodly, že USA bojové operace v Iráku ukončí a mise pak bude pokračovat jako výcviková a poradní. Tehdy ale nebyl dohodnut rozvrh stažení.

Biden se v pondělí s Kázimím setkal v Oválné pracovně Bílého domu. Šlo o jejich první osobní jednání v rámci strategického dialogu mezi USA a Irákem. Americký prezident řekl, že USA budou v Iráku nadále k dispozici a budou poskytovat výcvik i pomoc při potírání radikálů z IS. Zdůraznil však, americké síly přestanou do konce letošního roku v Iráku působit v bojových zónách.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U Libye se převrátila loď, zemřelo nejméně 57 migrantů

Na západě Libye, nedaleko od města Chums, se v neděli převrátila loď s nejméně 75 migranty na palubě. Při neštěstí jich přinejmenším 57 zahynulo a dalších 18 lidí zachránili rybáři a libyjská pobřežní hlídka, uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Ta již delší dobu varuje, že počet migrantů, kteří letos zahynuli při cestě přes Středozemní moře do Evropy, se výrazně zvýšil.

Podle přeživších se plavidlo muselo zastavit v moři, mělo problém s motorem. Kvůli silným vlnám a špatnému počasí se převrátilo. Podle jejich svědectví mezi je oběťmi nejméně 20 žen a dvě děti.

Podle IOM se počet migrantů, kteří zahynuli ve Středozemním moři, ve srovnání s loňským rokem více než zdvojnásobil. Vloni podle údajů IOM zahynulo ve Středozemním moři 427 osob, letos jich už nyní je přes 1100. Podle údajů Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos přes Středozemní moře doplulo do států Evropské unie přes 44 000 uprchlíků. Počet se výrazně zvýšil od května, kdy se zlepšilo počasí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy