Why Pink Floyd? Vychází všechna alba slavné kapely

Adam Pešek
4. 10. 2011 20:18
Projekt Why Pink Floyd? přináší remasterovanou diskografii proslulé kapely s řadou bonusů

Velkolepou kampaň průkopníků progresivního rocku Pink Floyd a hudebního vydavatelství EMI odstartovala už 26. září oživená obálka alba Animals. Prase vznášející se nad elektrárnou Battersea však bylo jen prvním krokem rozsáhlého projektu s názvem Why Pink Floyd?, v jehož rámci vyjdou dosud nezveřejněné archivní nahrávky, unikátní sběratelské edice a zremasterovaná  diskografie legendární kapely.

Znovuzrození se koncem září dostalo nejen památnému praseti Algie. Nový zvukový kabát dostalo všech čtrnáct řadových desek. Fanoušci si je můžou pořídit buď jednotlivě, nebo v rámci takzvaného Discovery Boxu, který navíc obsahuje šedesátistránkovou knížku s nerealizovanými grafickými návrhy.

Své speciální edice se dočkalo i samotné úspěšné album The Dark Side of the Moon a k dispozici je v dvoudiskové verzi nazvané Experience, šestidiskové Immerse nebo na čím dál tím populárnějším vinylu.

V podobných variantách přijdou i další dvě reedice slavných nahrávek. Sedmého listopadu se na trhu objeví Wish You Were Here, na 27. únor příštího roku se pak plánuje The Wall. V listopadu by navíc měla vyjít kompilace A Foot In The Door - The Best of Pink Floyd s těmi vůbec nejznámějšími skladbami „Floydů".

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 16 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 36 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy