Trutnoff pozval kapelu z kyjevského Majdanu i The Subways

ČTK Kultura ČTK, Kultura
24. 7. 2015 14:58
Trutnoff Open Air se uskuteční v trutnovském areálu Na Bojišti od 20. do 23. srpna a je věnován svobodě Ukrajiny.
The Subways
The Subways | Foto: Greig Clifford

Praha – Festival nabídne v programu ukrajinskou kapelu Kozak System, která hrála při občanských nepokojích na kyjevském Majdanu. Festival je letos věnován svobodě Ukrajiny, obětem holocaustu a náboženské snášenlivosti.

"Kozak System nás uchvátili i svým hudebním stylem a energičností. Je to, jako když okolo vás prosviští kozácká jízda na koních se šavlemi nad hlavou. Bude to asi pro mnohé letošní překvapení," uvedla pořadatelka festivalu Eva Navrátilová.

Dodala, že před vystoupením se uskuteční se členy ukrajinské kapely debata v Undergroundovém stanu I.M.M.Jirouse, vztahující se právě k situaci na Ukrajině.

Do Trutnova dorazí také mladá britská rocková kapela The Subways, která si zde v roce 2008 odbyla svoji tuzemskou premiéru. "The Subways doplní a ochutí letošní pestrobarevnou mozaiku a budou vedle Prodigy i metalové Gojiry tím energickým a ostrým divokým kořením," podotkl Věchet.

"Bylo naprosto neuvěřitelné. Hráli jsme uprostřed lesů a zdálo se, že tam jen někdo vykopal díru na pódium. Bylo to fantastické. Spřátelili jsme se tam s mnoha lidmi, se kterými jsme stále v kontaktu," vzpomíná na tehdejší vystoupení zpěvák Billy Lunn.

 

Právě se děje

Další zprávy