Scarlett Johanssonová nahrávala s Massive Attack

Kultura Kultura
12. 4. 2012 13:33
Píseň bude součástí soundtracku filmu Days of Grace
Scarlett Johansson a Ryan Reynolds   Manželství: 2 roky  Hollywoodské hvězdy spolu začaly chodit v roce 2007 a svatba se konala o rok později. Jejich manželství ale bohužel nemělo dlouhého trvání. Lamačka mužských srdcí a 6. nejvíc sexy muž spolu vydrželi pouhé dva roky. Důvodem rozchodu, který oba označili za přátelský, byl nedostatek času, který trávili spolu.
Scarlett Johansson a Ryan Reynolds Manželství: 2 roky Hollywoodské hvězdy spolu začaly chodit v roce 2007 a svatba se konala o rok později. Jejich manželství ale bohužel nemělo dlouhého trvání. Lamačka mužských srdcí a 6. nejvíc sexy muž spolu vydrželi pouhé dva roky. Důvodem rozchodu, který oba označili za přátelský, byl nedostatek času, který trávili spolu. | Foto: Reuters

Praha - Kriminální drama z fotbalového prostředí Days of Grace (Dny milosti) představuje část svého hvězdného soundtracku. Herečka a příležitostná zpěvačka Scarlett Johanssonová na něj přispěla coverem Summertime, s jehož spodními proudy si pohrál producent 3D ze skupiny Massive Attack, a výsledek jejich spolupráce se objevil na serveru Soundcloud.

Days of Grace jsou celovečerním debutem mexického producenta a režiséra Everarda Valeria Gouta, který dosud natočil pouze několik krátkometrážních snímků. Chystaný film popisuje tři kriminální příběhy na pozadí třech posledních mistrovství světa ve fotbale.

Johanssonová ve studiu.
Johanssonová ve studiu. | Foto: Aktuálně.cz

Ačkoliv snímek zatím příliš velkou propagaci nemá, minimálně u hudebních fanoušků ji obstarávají jména podílející se na jeho soundtracku. Hudební stránku jednotlivých příběhů totiž obstaral Nick Cave se svým dlouholetým parťákem Warrenem Ellisem, současná soundtracková hvězda Atticus Ross společně s japonským skladatelem Shigeru Umebayashim a právě Johanssonová s Robertem del Najou, známějším pod pseudonymem 3D.

Ústřední melodie filmu pochází právě z rukou dvojice Johanssonová - 3D, kteří si ještě s producentem Timem Goldsworthym pohráli s temnou stránkou ikonické jazzové skladby Summertime od George Gerschwina. Svou coververzi jedné z vůbec nejčastěji předělávaných skladeb historie zveřejnili Massive Attack na Twitteru a Soundcloudu.

Pro příležitostnou zpěvačku Johanssonovou, jejíž hudba atakuje podobnými zbraněmi jako svůdné herectví, přitom předělávka Summertime není prvním setkáním s touto klasikou.  Společně s losangeleskou filharmonií už ji totiž nazpívala na benefiční album Unexpected Dreams z roku 2006.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy