RHCP visí na internetu. Flea zuří

BBC, jš
5. 5. 2006 11:00
Londýn - Americká rocková skupina Red Hot Chili Peppers dala najevo, že si to ručně vyřídí s člověkem, který její nové dvojalbum Stadium Arcadium umístil na internet.

Basista Michael Blazary přezdívaný Flea prohlásil, že kapela bude zklamaná, když si fanouškové desku na internetu stáhnou před oficiálním vydáním - v Evropě je to 5. května, v Severní Americe 9. května a v Austrálii až 13. května - a nekoupí si originál.

Infobox

Red Hot Chili Peppers Stadium Arcadium cover

RECENZE NOVÉ DESKY:

"Nedá se slovy vyjádřit, jak moc pro nás tahle nahrávka znamená," píše Flea na webových stránkách kapely, "jak jsme se při ní trápili, kolik bezesných nocí zažili a jak pořád přemýšleli, čím ještě udělat desku lepší."

A následují nepoetická slova: "Že si někdo zadarmo stáhne naši desku v mizerné zvukové kvalitě jen proto, že ji nějaký sráč dal na internet, je pro mě smutné."  

Stadium Arcadium je novým albem RHCP po čtyřech letech - a jak prohlásil mluvčí kapely, nepodařilo se zjistit, kdo nahrávku na internet umístil. Mezi BitTorentovými a P2P vyhledávači je teď Stadium Arcadium jedním z nejstahovanějších souborů. Stejný osud potkal i dřívější novinky kapel The Rolling Stones, Coldplay, Oasis či U2.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy