Radiohead odkládají turné. Kvůli tragické nehodě

Kultura Kultura
22. 6. 2012 14:54
Kvůli pádu konstrukce, při kterém zemřel člen týmu, ruší Radiohead část turné
Foto: Profimedia.cz

Toronto - Smutná událost, která poznamenala přípravu koncertu britské skupiny Radiohead, má další následky. Muzikanti se vzhledem k tragické smrti jednoho člena týmu rozhodli odložit část chystaného turné. Členové kapely jsou podle oficiálního vyjádření stále v šoku.

Na pódium se Radiohead vrátí 10. července ve francouzském Nimes, nové datum konání odvolaných koncertů ohlásí během příštího týdne.

S ohledem na nehodu, při které 18. června zemřel technik Scott Johnson, skupina odvolala celkem sedm koncertů v Německu, Itálii a Švýcarsku. Sobotní zhroucení konstrukce pódia navíc poškodilo i vybavení, jehož obnovení zabere několik týdnů.

"Zatímco se všichni snažíme vypořádat s žalem a šokem, který způsobila tato hrozná nehoda, je tu také mnoho praktických komplikací, které nyní musíme řešit," vysvětlili členové kapely v prohlášení na oficiálních stránkách skupiny. "Zřícení zničilo také celou světelnou show, která byla zcela unikátní a její nahrazení potrvá týdny."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Třiatřicetiletý Scott Johnson v sobotu připravoval scénu v kanadském Torontu, když se na něj zřítila horní část pódiové konstrukce. "Bude nám moc chybět," vyjádřil se bubeník Phil Selway. "Byl to skvělý člověk, vždy pozitivně naladěný, dokázal každého podpořit a rozesmát."

Příčiny zhroucení masivní pódiové konstrukce jsou stále neznámé. Několik odborníků již zahájilo vyšetřování, celá stavba je však prý stále nestabilní a hrozí její pád. K neštěstí, při kterém jeden člověk zemřel, a tři další utrpěli zranění, došlo přibližně hodinu před samotným vystoupením skupiny Radiohead. Na vyprodaný koncert mělo dorazit přibližně 40 tisíc návštěvníků, byl ale okamžitě zrušen.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Čistý zisk ČEZu stoupl za první tři čtvrtletí meziročně o polovinu

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ stoupl za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně zhruba o polovinu na 13,6 miliardy korun. Tržby vzrostly o 12 procent na 148,1 miliardy. Pomohl k tomu zejména růst cen elektřiny a vyšší zisk z obchodování s komoditami.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Australská rallye byla zrušena kvůli obrovským požárům, titul mezi týmy má tak Hyundai

Světový šampionát v automobilových soutěžích přijde o Australskou rallye. Původně plánovaný poslední podnik letošní sezony, který se měl jet od čtvrtku do neděle, byl zrušen. Důvodem jsou ničivé lesní požáry, které ohrožují i dějiště rallye - oblast Nového Jižního Walesu.

Zrušení soutěže znamená, že titul mezi týmy získala značka Hyundai, která o 18 bodů porazila Toyotu., Šampionem mezi piloty se už na Katalánské rallye stal Ott Tänäk s Toyotou.

Zdroj: Radek Vičík
Další zprávy