Milion lidí se dostalo do losování o Led Zeppelin

tur, krk
21. 9. 2007 13:50
Návrat kapely na koncertní pódia uvidí každý padesátý
Foto: www.audiostore.it

Londýn - Dvacet milionů lidí se chtělo zaregistrovat do losování o lítky na říjnový koncert Led Zeppelin. Jen milionu chtivých fanoušků se to podařilo, ale pořád ješta mají šanci jen jedna ku padesáti.  Na ojedinělý koncert, který se v londýnské O2 aréně pořádá 26. listopadu  jako pocta zakladateli labelu Atlantic Ahmetu Ertegünovi, je k dispozici pouhých 20 tisíc lístků.

I promotéři byli šokováni neskutečným zájmem, jejich zástupce Harvey Goldsmith říká : "Ta odezva je úžasná. Chtěli bychom poděkovat všem fanouškům za podporu a taky doufáme, že ti šťastní, kteří lístky získají, je neposkytnou překupníkům." 

Koncert Led Zeppelin chce vidět dvacet milionů lidí

Jak je poslední dobou u velkých britských akcí zvykem, losování má za úkol zpřehlednit enormní poptávku a zabránit obchodování se vstupenkami na černém trhu. Prvního října osudí rozhodne o šťastlivcích, kteří si budou moci koupit vstupenku v hodnotě 125 liber a vyrazit na reunion jednoho z pilířů hard rocku.

Dosud poslední společné vystoupení zbylých členů Led Zeppelin se uskutečnilo v roce 1988 taktéž u výjimečné příležitosti čtyřicátého výročí založení Atlantic Records.

Foto: Aktuálně.cz

V té době však už byla kapela osm let nefunkční. Zpěvák Robert Plant, kytarista Jimmy Page a basista John Paul Jones se oficiálně rozešli po smrti bubeníka Johna Bonhama v roce 1980. Během show v 02 aréně ho za bicími nahradí jeho syn Jason. Koncert nabídne i vystoupení Petea Townshenda z The Who, bývalého člena Rolling Stones Billa Wymana a Paola Nutiniho.

 Pokud Led Zeppelin zbyla energie, mají se majitelé vstupenek na co těšit. Slavnou éru kapely, která se inspirovala černošským blues i folkem a otevřela cestu hlasité rockové hudbě, připomnělo v roce 2003 živé 3CD How the West Was Won.  Na serveru Metacritic, který sbírá recenze z anglosaských médií, se titul dodnes drží na špici nejlepších alb: má 97 bodů ze sta možných.

Rok 2007 je vůbec vzpomínkově náročný. Ze slavných kapel minulosti se alespoň na jedno vystoupení dali dohromady letos Genesis či The Police, ale i popoví Take That a Spice Girls.

Melancholie, recyklace a obliba "staré" hudby vede někdejší hvězdy znovu na turné. A je to výhodnější, než se zavřít do studia a čekat, kdo si koupí novou desku.

A úplně nejlepší je ke koncertům vydat kompilaci. Tak to udělali Led Zeppelin před   londýnským návratem vypustí nové  dvoudiskové best of Mothership.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Komerční banka má zablokovanou elektronickou identifikaci, řeší bezpečnostní incident

Správa základních registrů dočasně zablokovala Komerční bance poskytování služeb elektronické identifikace, tady takzvané digitální občanky. Banka měla službu spustit toto pondělí. Podle serveru Seznam Zprávy je důvodem blokace bezpečnostní incident, při kterém byla pravděpodobně zaměněna identita. Banka společně se SZR analyzuje příčiny problému.

"V průběhu předprodukčního testování jsme odhalili technický problém, který vedl k preventivnímu a dočasnému zastavení možnosti autentizace klientů Komerční banky," sdělil mluvčí banky Michal Teubner. Masivní testování všech scénářů je podle něj důležité pro identifikaci a odstranění chyb, které se mohou v rámci ostrého provozu objevit.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi operační programy, a to přes odpor koaliční ČSSD. Na twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). podle ní rozhodnutí znamená méně peněz pro rodiny s dětmi, seniory, na rekvalifikace a sociální služby.

Z materiálu, který má ČTK k dispozici, vyplývá, že celkově by v letech 2021 až 2027 mělo být rozděleno mezi většinu operačních programů 18,8 miliardy eur (zhruba 488,5 miliardy korun). Přitom na operační program ministerstva práce a sociálních věcí je v návrhu vyčleněno 1,4 miliardy eur (36,4 miliardy korun). Podle portálu k evropským dotacím bylo v období 2014 až 2020 vyčleněno na operační program zaměstnanost 2,15 miliardy eur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy