Exkluzivně: Poslechněte si celé album kapely Chvrches!

Kultura Kultura
17. 9. 2013 14:38
Chvrches vydávají The Bones Of What You Believe. Poslechněte si je celé
Lauren Mayberry (Chvrches).
Lauren Mayberry (Chvrches). | Foto: Profimédia

Audio - Za posledních dvanáct měsíců se pro kapelu Chvrches snad ani nemohlo stát víc. Rozhodující impuls ovšem přišel v lednu 2013, když se trio dostalo do pětice zmíněných v proslulé anketě BBC Sound of..., v níž hudební experti předpovídají slibnou budoucnost vybraným kapelám.

Čtěte také
Chvrches: Chvála v hudebním tisku není dobrá pro mozek

Do ankety se skotské elektro-popové trio se zpěvačkou Lauren Mayberry a producenty Iainem Cookem a Martinem Dohertym, který jeden čas působil jako člen post-rockové skupiny The Twilight Sad, dostalo i díky debutovému singlu The Mother We Share, který kritika popsala jako křížence mezi Robyn a The Knife.

A pak už historie kapely, která vznikla předloni na podzim, začala nabírat velmi rychlé tempo: turné po Velké Británii a USA - osmnáct koncertů s průměrnou návštěvou dvaceti tisíc lidí. A pak si je vybrali Depeche Mode jako své předskokany pro letošní turné, a tak se podívali i do Prahy.

Chvrches
Chvrches | Foto: Aktuálně.cz

Poměrně raketový start do nejvyšších pater pop music nyní vrcholí vydáním prvního alba. The Bones Of What You Believe oficiálně vychází 20. září.

Album vzniklo v Cookově studiu Alucard v Glasgow, s mixem pomohl Rich Costey (Nine Inch Nails, Rage Against The Machine, Arctic Monkeys, Sigur Ros). "Je složité zaškatulkovat vlastní hudbu. U nás toho je mnohem víc než synthpop, jsme o něco tvrdší. Máme mnohem víc společného s rockovou a indie rockovou hudbou než s Pet Shop Boys a Erasure zlatou érou synthpopu v osmdesátých letech," řekl před nedávnem Iain Cook v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Podstatná část skladeb z debutového alba už delší čas kolovala po internetu, což také svědčí o zájmu, který kapela vyvolává. "Demo k The Mother We Share z května minulého roku jsme přepracovali. Vydané jsou asi jen čtyři skladby, pak je tam šest dalších, které lidé ještě neslyšeli. Navíc budou trochu jiné než v mizerných YouTube videích," míní Lauren Mayberry.

Poslechněte si celé album The Bones Of What You Believe v exkluzivním pre-streamu:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy