Amy Winehouse jde do léčebny a k soudu

tur
25. 1. 2008 15:55
Účast na ceremoniálu Grammy je ohrožena
Foto: Reuters

Londýn - Chtěli mě šoupnout do léčebny - a já řekla ne, ne, ne. Tak zněl refrén pilotního singlu Rehab z alba Back To Black. Ovšem ve čtvrtek zpěvačka prohlásila: "Jo, jo, jo."

"Amy se rozhodla vstoupit do odvykacího zařízení po poradě s firmou, managementem, rodinou a doktory. Pochopila, že potřebuje speciální péči, aby se dokázala vymanit z drogové závislosti a připravila se na plánovaná vystoupení na Grammy," stojí v prohlášení, které vydalo její mateřské vydavatelství Universal.

Rozhodnutí podstoupit léčbu přichází krátce poté, co deník Sun zveřejnil video, které zpěvačku zachycuje, jak kouří crack. Tímto záznamem se navíc hodlá zabývat i policie.

Amy Winehouse - Rehab

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Zpěvačka se ostatně nikdy netajila láskou k alkoholu i drogám a není to první konflikt, který má Amy Winehouse se zákonem. Už loni byla zadržena v Norsku kvůli držení marihuany a v rámci dohry případu by měla stanout 29. února před soudem.

To se nakonec může při účasti na ceremoniálu Grammy, který se koná 10. února, ukázat jako daleko větší problém než fakt odvykací léčby. Ačkoli zpěvačka, která je nominována v šesti kategoriích, své vystoupení pořád plánuje, nemusí se na něj vůbec dostat.

"Protože je obviněná v souvislosti s držením drog, nesmí jet do Spojených států," konstatuje její otec Mitch Winehouse jednoduché pravidlo pro udělení víza.

"Pracujeme na urovnání té situace. Doufáme, že se to podaří ve výhledu týdne a budeme moci jet na Grammy," dodal v interview pro Radio BBC London.

Její druhé album Back To Black - které prezentuje retro soul a klasické r'n'b spolu se zakouřeným vokálem jak z počátku šedesátých let - bylo celosvětově přijato nejen mezi kritiky, ale chytlo se i u publika. 

Amy Winehouse
Amy Winehouse | Foto: Island Records
Čtěte také: Hubatá Amy z hospody se trefila do černého

Koupilo si ho pět 5 milionů lidí; z toho 1,3 milionu v USA. Pro rok 2007 se stalo nejprodávanějším albem ve Velké Británii. Odstartovalo tak i vlnu zájmu o podobně laděný vzpomínkový zvuk a udusalo cestu novým ohlašovaným hvězdičkám Adele a Duffy.

Amy Winehouse je nominována v šesti nejdůležitějších kategoriích Grammy mimo jiné za album, nahrávku, objev nebo zpěvačku.

Svým vystoupením na ceremoniálu, kterému se v poslední chvíli vyhnula stávka hollywoodských scénaristů, by mohla rozšířit řady vystupujících interpretů jako ohlášení Foo Fighters nebo Beyoncé.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy