Amy Winehouse jde do léčebny a k soudu

tur
25. 1. 2008 15:55
Účast na ceremoniálu Grammy je ohrožena
Foto: Reuters

Londýn - Chtěli mě šoupnout do léčebny - a já řekla ne, ne, ne. Tak zněl refrén pilotního singlu Rehab z alba Back To Black. Ovšem ve čtvrtek zpěvačka prohlásila: "Jo, jo, jo."

"Amy se rozhodla vstoupit do odvykacího zařízení po poradě s firmou, managementem, rodinou a doktory. Pochopila, že potřebuje speciální péči, aby se dokázala vymanit z drogové závislosti a připravila se na plánovaná vystoupení na Grammy," stojí v prohlášení, které vydalo její mateřské vydavatelství Universal.

Rozhodnutí podstoupit léčbu přichází krátce poté, co deník Sun zveřejnil video, které zpěvačku zachycuje, jak kouří crack. Tímto záznamem se navíc hodlá zabývat i policie.

Amy Winehouse - Rehab

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Zpěvačka se ostatně nikdy netajila láskou k alkoholu i drogám a není to první konflikt, který má Amy Winehouse se zákonem. Už loni byla zadržena v Norsku kvůli držení marihuany a v rámci dohry případu by měla stanout 29. února před soudem.

To se nakonec může při účasti na ceremoniálu Grammy, který se koná 10. února, ukázat jako daleko větší problém než fakt odvykací léčby. Ačkoli zpěvačka, která je nominována v šesti kategoriích, své vystoupení pořád plánuje, nemusí se na něj vůbec dostat.

"Protože je obviněná v souvislosti s držením drog, nesmí jet do Spojených států," konstatuje její otec Mitch Winehouse jednoduché pravidlo pro udělení víza.

"Pracujeme na urovnání té situace. Doufáme, že se to podaří ve výhledu týdne a budeme moci jet na Grammy," dodal v interview pro Radio BBC London.

Její druhé album Back To Black - které prezentuje retro soul a klasické r'n'b spolu se zakouřeným vokálem jak z počátku šedesátých let - bylo celosvětově přijato nejen mezi kritiky, ale chytlo se i u publika. 

Amy Winehouse
Amy Winehouse | Foto: Island Records
Čtěte také: Hubatá Amy z hospody se trefila do černého

Koupilo si ho pět 5 milionů lidí; z toho 1,3 milionu v USA. Pro rok 2007 se stalo nejprodávanějším albem ve Velké Británii. Odstartovalo tak i vlnu zájmu o podobně laděný vzpomínkový zvuk a udusalo cestu novým ohlašovaným hvězdičkám Adele a Duffy.

Amy Winehouse je nominována v šesti nejdůležitějších kategoriích Grammy mimo jiné za album, nahrávku, objev nebo zpěvačku.

Svým vystoupením na ceremoniálu, kterému se v poslední chvíli vyhnula stávka hollywoodských scénaristů, by mohla rozšířit řady vystupujících interpretů jako ohlášení Foo Fighters nebo Beyoncé.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 3,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na hostování s opcí

Fotbalový brankář Filip Nguyen odešel z Liberce do Slovácka na roční hostování s opcí na případný přestup. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Člen širšího kádru české reprezentace Nguyen působil v Liberci od roku 2018, ale v jarní části minulé sezony ztratil místo jedničky. Osmadvacetiletý gólman v nejvyšší soutěži dosud za Slovan odchytal 77 utkání a udržel 27 čistých kont.

"Ve hře bylo více variant, ale jsme rádi, že jsme se nakonec domluvili právě s Filipem, který má mimo jiné zkušenosti i z pohárové Evropy," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Další zprávy