Amy Winehouse jde do léčebny a k soudu

tur
25. 1. 2008 15:55
Účast na ceremoniálu Grammy je ohrožena
Foto: Reuters

Londýn - Chtěli mě šoupnout do léčebny - a já řekla ne, ne, ne. Tak zněl refrén pilotního singlu Rehab z alba Back To Black. Ovšem ve čtvrtek zpěvačka prohlásila: "Jo, jo, jo."

"Amy se rozhodla vstoupit do odvykacího zařízení po poradě s firmou, managementem, rodinou a doktory. Pochopila, že potřebuje speciální péči, aby se dokázala vymanit z drogové závislosti a připravila se na plánovaná vystoupení na Grammy," stojí v prohlášení, které vydalo její mateřské vydavatelství Universal.

Rozhodnutí podstoupit léčbu přichází krátce poté, co deník Sun zveřejnil video, které zpěvačku zachycuje, jak kouří crack. Tímto záznamem se navíc hodlá zabývat i policie.

Amy Winehouse - Rehab

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Zpěvačka se ostatně nikdy netajila láskou k alkoholu i drogám a není to první konflikt, který má Amy Winehouse se zákonem. Už loni byla zadržena v Norsku kvůli držení marihuany a v rámci dohry případu by měla stanout 29. února před soudem.

To se nakonec může při účasti na ceremoniálu Grammy, který se koná 10. února, ukázat jako daleko větší problém než fakt odvykací léčby. Ačkoli zpěvačka, která je nominována v šesti kategoriích, své vystoupení pořád plánuje, nemusí se na něj vůbec dostat.

"Protože je obviněná v souvislosti s držením drog, nesmí jet do Spojených států," konstatuje její otec Mitch Winehouse jednoduché pravidlo pro udělení víza.

"Pracujeme na urovnání té situace. Doufáme, že se to podaří ve výhledu týdne a budeme moci jet na Grammy," dodal v interview pro Radio BBC London.

Její druhé album Back To Black - které prezentuje retro soul a klasické r'n'b spolu se zakouřeným vokálem jak z počátku šedesátých let - bylo celosvětově přijato nejen mezi kritiky, ale chytlo se i u publika. 

Amy Winehouse
Amy Winehouse | Foto: Island Records
Čtěte také: Hubatá Amy z hospody se trefila do černého

Koupilo si ho pět 5 milionů lidí; z toho 1,3 milionu v USA. Pro rok 2007 se stalo nejprodávanějším albem ve Velké Británii. Odstartovalo tak i vlnu zájmu o podobně laděný vzpomínkový zvuk a udusalo cestu novým ohlašovaným hvězdičkám Adele a Duffy.

Amy Winehouse je nominována v šesti nejdůležitějších kategoriích Grammy mimo jiné za album, nahrávku, objev nebo zpěvačku.

Svým vystoupením na ceremoniálu, kterému se v poslední chvíli vyhnula stávka hollywoodských scénaristů, by mohla rozšířit řady vystupujících interpretů jako ohlášení Foo Fighters nebo Beyoncé.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy