Komentář: Stane se z umění produkt? Spor o FAMU přerostl v absurdní divadlo

Tomáš Stejskal Tomáš Stejskal
29. 5. 2018 12:15
Oč jde v konfliktu na nejznámější české filmové škole? Část kritiků děkana FAMU se bojí, že bude vymýcena svobodomyslná tvorba.
Zdeněk Holý je děkanem FAMU dva roky.
Zdeněk Holý je děkanem FAMU dva roky. | Foto: Vojtěch Vlk

Jako by bylo nutné celou společnost rozdělit na dva rozhašteřené tábory. Nově se k této "módě" přidala pražská filmová škola FAMU. Vnitřní spor ohledně působení děkana Zdeňka Holého přerostl její zdi.

Akademický senát včera rozhodl o odvolání děkana a dnes tento návrh předkládá rektorovi AMU Janu Hančilovi, jenž bude mít konečné slovo. Díky sociálním sítím a vyjádřením známých osobností filmového světa však hlasitý střet už v uplynulých týdnech sledovala veřejnost téměř v přímém přenosu.

Ostré osobní výpady režiséra Jiřího Stracha a dalších přitáhly pozornost médií, filmař Jan Hřebejk si kvůli potřebě vyjádřit se ke stavu katedry režie dokonce založil blog.

Strach označil předminulého děkana FAMU Michala Breganta za "škůdce", který podle něj proměnil ráz kdysi "skvělé prestižní školy". Hřebejk pak kritizoval katedru režie za to, že nevychovává absolventy, kteří "jsou schopni obstát v kinematografické praxi".

Někde tady už se nezainteresovaný čtenář nutně ztrácí. A má pocit, že aktéři na obou stranách dělají FAMU medvědí službu.

Oč tedy jde? Na jedné straně stojí část studentů a pedagogů nespokojených mimo jiné s personální politikou děkana Holého, kritizujících jeho údajně autoritářské vedení i manažerská selhání - to vše dva roky poté, co byl Holý uveden do funkce.

Na straně druhé jsou zmiňovaní filmaři a část vedoucích kateder školy, kteří v případě odvolání děkana hrozí odchodem.

Neschopnost najít kompromis je zjevná. Přitom navenek se velká část sporu jeví jako souboj o povahu umění, které se na škole bude vyučovat. Děkan Holý na FAMU nastoupil mimo jiné s cílem klást větší důraz na praktická cvičení, která mají být především "tréninkem", nikoliv komplexními autorskými díly.

Část kritiků jeho působení se bojí, že tím bude vymýcena svobodomyslná tvorba, že se z umění stane produkt.

Dodejme: jako by obojí nemohlo koexistovat, jako by vedla ostrá hranice mezi "televizní" mašinerií a výsostným uměním. Vždyť obě polohy se mohou doplňovat, řemeslo nestojí v protikladu k autorské tvorbě.

Posměšky z obou stran zbytečně odvádějí pozornost od toho, na čem se shodnou všichni: FAMU potřebuje reformu. Jakou a jak přesně bude vypadat - tady už se názory samozřejmě různí.

Z otevřeného návrhu na odvolání děkana není zřejmé, v jakých konkrétních krocích pochybil, těžko se tak stavět na kteroukoliv stranu sporu.

Místo toho si lze přečíst, kterak režisér Hřebejk shazuje snímek Prach absolventa FAMU Víta Zapletala, který má sice jeho sympatie, ale vypadá amatérsky, z druhé strany zní posměšné výtky na kvalitu tvorby režisérů Stracha či Hřebejka.

Umění sice potřebuje velké emoce, ale tady by prospělo schovat si je pro oko kamery. Místo věcného sporu probíhá na sociálních sítích i v médiích pouze hádka plná unáhlených slov a často nepochopitelného interního humoru. V očích veřejnosti neprospívá ani jedné straně.

Skutečná debata o stavu a širším směřování školy - bez křivd minulosti a ublíženého tónu - by přitom byla tak potřebná.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Do roku 2027 by měla stoupnout spotřeba biopotravin na 4 procenta, navrhuje rezort zemědělství

Spotřeba biopotravin v ČR by měla do roku 2027 stoupnout na čtyři procenta celkové spotřeby potravin a nápojů. Plánuje to ministerstvo zemědělství v akčním plánu rozvoje ekologického zemědělství, který v pondělí projedná vláda. Podle posledního plánu se mělo tří procent dosáhnout již v roce 2016, což se však nepodařilo. Následně se mělo uvedené hodnoty podle plánu dosáhnout do roku 2020. Podle posledních údajů však činila spotřeba biopotravin předloni pouze 1,52 procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

Podle výkonné manažerky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřiny Urbánkové je plán jako celek kvalitní, bohužel cíle spotřeby biopotravin jsou málo ambiciózní. Svaz podle ní navrhoval do plánu šestiprocentní spotřebu biopotravin v roce 2027, ministerstvo ale podle ní nevzalo tuto připomínku v potaz. V posledních třech letech rostla spotřeba biopotravin o několik desítek procent ročně, pokud bude tento trend pokračovat, bylo by správných právě šest procent v roce 2027, uvedla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na neděli restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Podle ředitelky komunikace řetězce Jitky Pajurkové vznikl požár v hlavním elektrickém rozvaděči v zázemí restaurace. Nikdo podle ní nebyl zraněn, restaurace byla už uzavřená.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

"Oprava bude trvat v řádu týdnů až měsíců, výše škody se teprve sčítají, ale může jít do několika milionů korun. Nejvíce byl poškozen vnitřek restaurace, tudíž vlastní provozovna," dodala mluvčí řetězce.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy