Je tak úžasný, jak se o něm v zámoří říká? Recenze filmu Všechno, všude, najednou

Blahoslav Baťa Jindřiška Bláhová, Blahoslav Baťa
23. 7. 2022 7:30
„Je to filmová extravagance pozoruhodně a rozkošně plná všeho. A zároveň pozoruhodně vlastně trochu o ničem,“ tvrdí o snímku Všechno, všude, najednou kritička týdeníku Respekt Jindřiška Bláhová.
Videorecenze Jindřišky Bláhové na snímek Všechno, všude, najednou. | Video: Jindřiška Bláhová, Blahoslav Baťa

Majitelce čistírny, kterou hraje hvězda akčních snímků 90. let Michelle Yeohová, se hroutí život i byznys. Jednoho dne se jí na finančním úřadu otevřou brány do paralelních světů, ve kterých může být vším, od zachránkyně světa po hollywoodskou herečku.

"Film je ukázkový žánrový hybrid. Tvůrci chrlí lavinu absurdních, ztřeštěných, groteskních nápadů. Vytvářejí fantaskní paralelní světy, které jsou často vtipné, jako například ten, ve kterém jsou lidé podobní párkům," popisuje kritička.

Po americké premiéře snímek sklízel chválu. "Možná jako by kritici unavení schematickým zpracováním multivesmírů v komiksových filmech ocenili, že někdo s nimi pracuje nápaditěji, že nabízí filozofický koncept v sexy balení. Jenže kreativní chrlení nakonec nemá žádný směr," uzavírá videorecenzi kritička týdeníku Respekt Jindřiška Bláhová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy