Disney+ odstartoval v Česku. Jak dopadl jeden z nejočekávanějších seriálů roku?

Blahoslav Baťa Jindřiška Bláhová, Blahoslav Baťa
Aktualizováno 18. 6. 2022 6:30
"Další přírůstek do světa Hvězdných válek, seriál Obi-Wan Kenobi, je hlavně čekání na zázrak, který ne a ne přijít," říká ve videorecenzi Jindřiška Bláhová, filmová kritička týdeníku Respekt. Seriál mohou od 14. června sledovat i čeští diváci na streamovací službě Disney+.
Recenzentka týdeníku Respekt Jindřiška Bláhová hodnotí seriál Obi-Wan Kenobi. | Video: Jindřiška Bláhová, Blahoslav Baťa

"Za nadvlády Galaktického impéria odchází bývalý mistr Jedi Obi-Wan Kenobi do ústraní poté, co zklamal jako učitel a vychoval největšího zloducha galaxie, Darth Vadera. Vrací se do hry v době, kdy impérium unese malou princeznu Leiu," nastiňuje příběh kritička, podle níž je hlavním tématem seriálu náhradní otcovství.

Skotský herec Ewan McGregor coby Obi-Wan Kenobi trpí, váhá, je rozporuplný. "Světelný meč nepoužívá tak často, častěji, než by se dalo čekat, prohrává. To postavě dává zajímavou psychologickou rovinu," hledá pozitiva Bláhová.

Podle ní Obi-Wan Kenobi není propadák. "Trpí ale tím, čím trpí v posledních letech díla vyrobená pod značkou Star Wars. Je to snaha o rovnováhu mezi uspokojením skalních fanoušků a přilákáním nových, v tomto případě dětí. A z podstaty věci je to boj, který nemůže společnost Disney vyhrát," dodává Jindřiška Bláhová z týdeníku Respekt.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy