VIDEO Spider-Mana chce zabít Jammie "Electro" Foxx

Kultura Kultura
20. 7. 2013 18:05
Jamie Foxx láká na dvojku Spider-Mana a Comic Con
Jamie Foxx v Spider-Man
Jamie Foxx v Spider-Man | Foto: Kultura

Video - Amazing Spider-Man se možná dočkal poměrně rozporuplného přijetí, příznivce si přesto našel a dokonce vydělal 750 milionů dolarů.

Druhý díl restartované série byl tedy pouze otázkou času, který alespoň pro nás nastane 24. dubna příštího roku. Do plnohodnotných trailerů čas ještě zbývá, to však producentům nebrání pomalu rozjet kampaň. Zvlášť když se blíží svátek všech geeků Comic Con v San Diegu.

Právě na spidermanovský panel na velkém komiksovém veletrhu láká první třicetivteřinová ukázka, jež se zaměřuje na představení hlavního záporáka. Tím bude Electro a ztvární ho Jamie Foxx (Nespoutaný Django). V hlavní roli pavoučího muže se samozřejmě vrátí Andrew Garfield, jeho milou opět sehraje Emma Stone. Na režijní křeslo dosedne Marc Webb.

Děj bude přesněji odhalen právě na Comic Conu. Na rozdíl od předchozího dílu by se snad měl více vzdálit verzi Sama Raimiho, režiséra původní trilogie studia Sony. Právě dějová shodnost nové jedničky byla největším terčem kritiky.

Doufejme, že se tentokrát zadaří k všeobecné spokojenosti, nebo budou potěšeni alespoň věrní fanoušci. Studia na to sází, protože se šušká o přípravách rovnou dalších dvou dílů.

Film má naplánovanou americkou premiéru na 2. května 2014, v Česku se objeví již 24. dubna.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy