VIDEO Spider-Mana chce zabít Jammie "Electro" Foxx

Kultura Kultura
20. 7. 2013 18:05
Jamie Foxx láká na dvojku Spider-Mana a Comic Con
Jamie Foxx v Spider-Man
Jamie Foxx v Spider-Man | Foto: Kultura

Video - Amazing Spider-Man se možná dočkal poměrně rozporuplného přijetí, příznivce si přesto našel a dokonce vydělal 750 milionů dolarů.

Druhý díl restartované série byl tedy pouze otázkou času, který alespoň pro nás nastane 24. dubna příštího roku. Do plnohodnotných trailerů čas ještě zbývá, to však producentům nebrání pomalu rozjet kampaň. Zvlášť když se blíží svátek všech geeků Comic Con v San Diegu.

Právě na spidermanovský panel na velkém komiksovém veletrhu láká první třicetivteřinová ukázka, jež se zaměřuje na představení hlavního záporáka. Tím bude Electro a ztvární ho Jamie Foxx (Nespoutaný Django). V hlavní roli pavoučího muže se samozřejmě vrátí Andrew Garfield, jeho milou opět sehraje Emma Stone. Na režijní křeslo dosedne Marc Webb.

Děj bude přesněji odhalen právě na Comic Conu. Na rozdíl od předchozího dílu by se snad měl více vzdálit verzi Sama Raimiho, režiséra původní trilogie studia Sony. Právě dějová shodnost nové jedničky byla největším terčem kritiky.

Doufejme, že se tentokrát zadaří k všeobecné spokojenosti, nebo budou potěšeni alespoň věrní fanoušci. Studia na to sází, protože se šušká o přípravách rovnou dalších dvou dílů.

Film má naplánovanou americkou premiéru na 2. května 2014, v Česku se objeví již 24. dubna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy