VIDEO Spider-Mana chce zabít Jammie "Electro" Foxx

Kultura Kultura
20. 7. 2013 18:05
Jamie Foxx láká na dvojku Spider-Mana a Comic Con
Jamie Foxx v Spider-Man
Jamie Foxx v Spider-Man | Foto: Kultura

Video - Amazing Spider-Man se možná dočkal poměrně rozporuplného přijetí, příznivce si přesto našel a dokonce vydělal 750 milionů dolarů.

Druhý díl restartované série byl tedy pouze otázkou času, který alespoň pro nás nastane 24. dubna příštího roku. Do plnohodnotných trailerů čas ještě zbývá, to však producentům nebrání pomalu rozjet kampaň. Zvlášť když se blíží svátek všech geeků Comic Con v San Diegu.

Právě na spidermanovský panel na velkém komiksovém veletrhu láká první třicetivteřinová ukázka, jež se zaměřuje na představení hlavního záporáka. Tím bude Electro a ztvární ho Jamie Foxx (Nespoutaný Django). V hlavní roli pavoučího muže se samozřejmě vrátí Andrew Garfield, jeho milou opět sehraje Emma Stone. Na režijní křeslo dosedne Marc Webb.

Děj bude přesněji odhalen právě na Comic Conu. Na rozdíl od předchozího dílu by se snad měl více vzdálit verzi Sama Raimiho, režiséra původní trilogie studia Sony. Právě dějová shodnost nové jedničky byla největším terčem kritiky.

Doufejme, že se tentokrát zadaří k všeobecné spokojenosti, nebo budou potěšeni alespoň věrní fanoušci. Studia na to sází, protože se šušká o přípravách rovnou dalších dvou dílů.

Film má naplánovanou americkou premiéru na 2. května 2014, v Česku se objeví již 24. dubna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy