Herečka získala hlavní roli ve filmu, který se bude odehrávat ve Francii
Emma Stone
Emma Stone | Foto: Warner Bros.

Praha - Woody Allen začal obsazovat role ve do svého nového filmu a hlavní úlohu dostala čtyřiadvacetiletá Emma Stone. Jinak je o chystaném snímku známo zatím jen to, že bude natáčen na jihu Francie.

Jen několik dnů po zprávě o Emmině obsazení vyšla najevo také účast dvaapadesátiletého britského herce Colina Firtha (Králova řeč, Jeden musí z kola ven), jenž se tento rok objeví ve čtyřech filmových novinkách, včetně třetího dílu trampot Bridget Jonesové.

Andrew Pulver z webové stránky Guardianu  připomíná, že v poslední době s Allenem stále častěji spolupracují herci z mladé generace, jako například Scarlett Johansson nebo Jesse Eisenberg.

Allen v současnosti dokončuje film s názvem Blue Jasmine, v němž hlavní role dostali Cate Blanchett a Alec Baldwin. Společnost Sonic Pictures Classsics jej popisuje jako „příběh posledních fází akutní krize a života moderní ženy v domácnosti."

Allena budou doprovázet jeho spolupracovníci z předchozího francouzského snímku, Půlnoc v Paříži - kameraman Darius Khondji, aranžérka Anne Seibel a kostymérka Sonia Grande.

Emma Stone se poprvé objevila ve filmu roku 2007 díky roli Jules v komedii Superbad. Loni upoutala pozornost veřejnosti jako představitelka Gwen Stacy v superhrdinském dobrodružství Amazing Spider-Man. Letos jsme ji mohli vidět například v Gangster Squad - Lovci mafie.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

před 54 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.