VIDEO Nicole Kidman je monacká kněžna. Sošně krásná

Kultura Kultura
17. 9. 2013 13:22
Podívejte se na ukázku z filmu o monacké kněžně Grace Kelly
Nicol Kidman (Grace of Monaco).
Nicol Kidman (Grace of Monaco). | Foto: Aktuálně.cz

Video - Nicole Kidman se v posledních letech nezalekla nejednoho kontroverzního či umělecky ambiciózního projektu a snímky Reportér, Králičí nora nebo Stoker ukazují její dobrý vkus na výběr náročnějších rolí. I ona si však nejspíš jednou za čas ráda odskočí k nějaké akademicky čisté, "obyčejné" úloze.

Grace of Monaco o životě herečky a později monacké kněžny Grace Kelly vyhlíží tak klasicky, jak jen biografie vyhlížet může. První upoutávka tento dojem jen umocňuje. Zvlášť v době, kdy se životopisů dočkává tolik dalších slavných žen, jako je Železná lady v podání Meryl Streep či aktuálně princezna Diana s Naomi Watts.

Kidmanové bude sekundovat Tim Roth (Anatomie lži, Neuvěřitelný Hulk) nebo Frank Langella (Frost/Nixon, Superman se vrací).

Režisér Olivier Dahan (Edith Piaf, Purpurové řeky 2) ze snímku ještě mnoho neodhalil, takže na výčitky za tuctovost je jistě příliš brzy. Zatím se však nezdá, že by mohla Grace of Monaco něčím překvapit.

Do českých kin bude snímek uveden 13. února 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 52 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy