VIDEO Nicole Kidman je monacká kněžna. Sošně krásná

Kultura Kultura
17. 9. 2013 13:22
Podívejte se na ukázku z filmu o monacké kněžně Grace Kelly
Nicol Kidman (Grace of Monaco).
Nicol Kidman (Grace of Monaco). | Foto: Aktuálně.cz

Video - Nicole Kidman se v posledních letech nezalekla nejednoho kontroverzního či umělecky ambiciózního projektu a snímky Reportér, Králičí nora nebo Stoker ukazují její dobrý vkus na výběr náročnějších rolí. I ona si však nejspíš jednou za čas ráda odskočí k nějaké akademicky čisté, "obyčejné" úloze.

Grace of Monaco o životě herečky a později monacké kněžny Grace Kelly vyhlíží tak klasicky, jak jen biografie vyhlížet může. První upoutávka tento dojem jen umocňuje. Zvlášť v době, kdy se životopisů dočkává tolik dalších slavných žen, jako je Železná lady v podání Meryl Streep či aktuálně princezna Diana s Naomi Watts.

Kidmanové bude sekundovat Tim Roth (Anatomie lži, Neuvěřitelný Hulk) nebo Frank Langella (Frost/Nixon, Superman se vrací).

Režisér Olivier Dahan (Edith Piaf, Purpurové řeky 2) ze snímku ještě mnoho neodhalil, takže na výčitky za tuctovost je jistě příliš brzy. Zatím se však nezdá, že by mohla Grace of Monaco něčím překvapit.

Do českých kin bude snímek uveden 13. února 2014.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 33 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy