Princezna Diana zemřela další děsivou smrtí. Ve filmu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 9. 2013 10:38
Nový film Diana kritici strhali jen několik hodin po premiéře
Naomi Watts na londýnské premiéře filmu Diana.
Naomi Watts na londýnské premiéře filmu Diana. | Foto: Reuters

Londýn - Jen několik hodin po světové premiéře strhali kritici nový snímek Diana, který se soustředí na poslední dva roky života britské princezny. Ta zemřela při dopravní nehodě v Paříži před 16 lety. Hlavní roli v kontroverzním snímku, který měl premiéru ve čtvrtek, hraje australská herečka Naomi Watts.

Britský list The Times ocenil Naomi Watts, že "předvedla to nejlepší, co mohla v rámci hrozně trapného scénáře", nicméně film je i tak "otřesný a vlezlý".

Naomi Watts jako princezna Diana.
Naomi Watts jako princezna Diana. | Foto: Aktuálně.cz

"Chudák princezna Diana," napsal kritik listu The Guardian Peter Bradshaw. "Děsivou pravdou je, že 16 let po onom hrozném dni v roce 1997 zemřela (Diana) další příšernou smrtí. A to kvůli mučivě dobře míněnému, uctivému a sentimentálnímu životopisnému filmu o jejích problematických posledních letech, prošpikovanému bizarními, kašírovanými dialogy - představa bulváru o tom, jak slavní a významní lidé mluví v soukromí," dodal.

Snímek vychází z knihy Kate Snell z roku 2001 Diana: Her Last Love, která líčí známost Diany s londýnským kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem. Podle ní Dianina aféra s Dodim Al-Fayedem, která v létě 1997 skončila smrtí obou milenců při nehodě v Paříži, měla v Khanovi jen vyvolat žárlivost. Vztah Khana a Diany skončil jen několik týdnů před její smrtí. Toto tvrzení ale mnozí, kdo byli princezně blízcí, popírají.

Diana se v roce 1996 rozvedla po 15 letech často bouřlivého manželství s britským následníkem trůnu princem Charlesem, s nímž měla dva syny - Williama a Harryho.

Princezna Diana na archivním snímku z prosince 1985 na galavečeru v Londýně.
Princezna Diana na archivním snímku z prosince 1985 na galavečeru v Londýně. | Foto: Profimedia.cz

Naomi Watts přišla na londýnskou premiéru společně s britsko-indickým hercem Naveenem Andrewsem, který hraje na plátně jejího milence. V rozhovorech s novináři připustila, že šla do rizika, když souhlasila s rolí princezny Diany. Na dotaz stanice BBC, zda film může urazit Dianiny syny, odpověděla: "Doufejme, že pokud se půjdou na ten film podívat, budou mít pocit, že jsme to udělali uctivým a citlivým způsobem. Pokusili jsme se vylíčit její osobnost nejlepším možným způsobem," dodala.

Britská královská rodina ovšem zatím snímek převážně ignoruje.

Někteří kritici se zmiňují také o tom, že Watts se Dianě ani moc nepodobá - a na natáčení musela mít umělý nos. V obsazení filmu je ale jedinou známou hvězdou. Andrews se zatím nejvíc zapsal rolí v televizním seriálu Ztracení, i když si před 17 lety zahrál i ve filmu Anglický pacient.

V České republice přijde film Diana do kin 19. září.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy