Princezna Diana zemřela další děsivou smrtí. Ve filmu

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 9. 2013 10:38
Nový film Diana kritici strhali jen několik hodin po premiéře
Naomi Watts na londýnské premiéře filmu Diana.
Naomi Watts na londýnské premiéře filmu Diana. | Foto: Reuters

Londýn - Jen několik hodin po světové premiéře strhali kritici nový snímek Diana, který se soustředí na poslední dva roky života britské princezny. Ta zemřela při dopravní nehodě v Paříži před 16 lety. Hlavní roli v kontroverzním snímku, který měl premiéru ve čtvrtek, hraje australská herečka Naomi Watts.

Britský list The Times ocenil Naomi Watts, že "předvedla to nejlepší, co mohla v rámci hrozně trapného scénáře", nicméně film je i tak "otřesný a vlezlý".

Naomi Watts jako princezna Diana.
Naomi Watts jako princezna Diana. | Foto: Aktuálně.cz

"Chudák princezna Diana," napsal kritik listu The Guardian Peter Bradshaw. "Děsivou pravdou je, že 16 let po onom hrozném dni v roce 1997 zemřela (Diana) další příšernou smrtí. A to kvůli mučivě dobře míněnému, uctivému a sentimentálnímu životopisnému filmu o jejích problematických posledních letech, prošpikovanému bizarními, kašírovanými dialogy - představa bulváru o tom, jak slavní a významní lidé mluví v soukromí," dodal.

Snímek vychází z knihy Kate Snell z roku 2001 Diana: Her Last Love, která líčí známost Diany s londýnským kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem. Podle ní Dianina aféra s Dodim Al-Fayedem, která v létě 1997 skončila smrtí obou milenců při nehodě v Paříži, měla v Khanovi jen vyvolat žárlivost. Vztah Khana a Diany skončil jen několik týdnů před její smrtí. Toto tvrzení ale mnozí, kdo byli princezně blízcí, popírají.

Diana se v roce 1996 rozvedla po 15 letech často bouřlivého manželství s britským následníkem trůnu princem Charlesem, s nímž měla dva syny - Williama a Harryho.

Princezna Diana na archivním snímku z prosince 1985 na galavečeru v Londýně.
Princezna Diana na archivním snímku z prosince 1985 na galavečeru v Londýně. | Foto: Profimedia.cz

Naomi Watts přišla na londýnskou premiéru společně s britsko-indickým hercem Naveenem Andrewsem, který hraje na plátně jejího milence. V rozhovorech s novináři připustila, že šla do rizika, když souhlasila s rolí princezny Diany. Na dotaz stanice BBC, zda film může urazit Dianiny syny, odpověděla: "Doufejme, že pokud se půjdou na ten film podívat, budou mít pocit, že jsme to udělali uctivým a citlivým způsobem. Pokusili jsme se vylíčit její osobnost nejlepším možným způsobem," dodala.

Britská královská rodina ovšem zatím snímek převážně ignoruje.

Někteří kritici se zmiňují také o tom, že Watts se Dianě ani moc nepodobá - a na natáčení musela mít umělý nos. V obsazení filmu je ale jedinou známou hvězdou. Andrews se zatím nejvíc zapsal rolí v televizním seriálu Ztracení, i když si před 17 lety zahrál i ve filmu Anglický pacient.

V České republice přijde film Diana do kin 19. září.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Další zprávy