Monacký kníže kritizuje film o své matce Grace Kelly

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 1. 2013 18:52
Životopis Grace Kelly s Nicole Kidman v hlavní roli si údajně příliš vymýšlí
Nicole Kidman jako Grace Kelly, monacká kněžna a hollywoodská superstar
Nicole Kidman jako Grace Kelly, monacká kněžna a hollywoodská superstar | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Snímek Grace of Monaco, v němž Nicole Kidman ztělesňuje slavnou hollywoodskou herečku a monackou kněžnu Grace Kelly, nemá podporu současného knížecího paláce. Albert II., syn Grace Kelly, to prohlásil jako odpověď na výrok producentů otištěný ve francouzském časopise, že monacká knížecí rodina scénář k filmu ocenila.

Ve skutečnosti podle paláce "film obsahuje významné historické nepravdy a sérii naprosto fiktivních scén. Knížecí rodina chce zdůraznit, že tento film není v žádném případě skutečný životopis. Zaznamenává přepsanou a zbytečně přikrášlovanou epizodu z dějin Monackého knížectví a jeho vládnoucí rodiny".

Knížeti zaslali filmaři před časem kopii scénáře a obdrželi několik žádostí k úpravám. Ne všem vyhověli. Albert a jeho sestry Caroline a Stephanie tak zároveň popřeli tvrzení časopisu Paris Match Magazine, který ve svém posledním vydání tvrdil, že film pod názvem Grace of Monaco schvalují.

Grace Kelly
Grace Kelly | Foto: Aktuálně.cz

Biografické drama se má odehrávat mezi prosincem 1961 a říjnem 1962, kdy Kellyová už měla Oscara za Děvče z venkova (1954) a již šest let byla monackou kněžnou a také matkou dvou dětí. Jejího manžela, knížete Rainera III., ztělesní  britský herec Tim Roth. Hlavními konflikty příběhu bude daňový spor Monaka s Francií a pokusy Alfreda Hitchcocka získat Grace zpátky pro Hollywood. 

Film režiséra Oiviera Dahana (Edith Piaf) bude mít premiéru v roce 2014. V současné době je ve střižně.

Kellyová platila svého času v USA za módní ikonu. Režisér Alfred Hitchcock o ní prohlásil, že je současně ohněm i ledem. Ještě jí nebylo třicet, když vyměnila stříbrné plátno za aristokratické výsluní monackého dvora. Její oslnivý život ale měl krutý konec - tragicky zahynula při autonehodě v dvaapadesáti letech. Auto panovnické rodiny sjelo v září 1982 z horské silnice, někdejší slavná herečka utrpěla při nehodě těžká zranění, jimž podlehla.

Rodačka z Filadelfie, kde spatřila světlo světa v listopadu 1929, hrála celkem v 11 filmech. V padesátých létech zazářila ve filmech Okno do dvora, V pravé poledne, Vražda na objednávku, Z nóbl společnosti či Děvče z venkova, za které dostala Oscara.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy