Monacký kníže kritizuje film o své matce Grace Kelly

Kultura ČTK Kultura, ČTK
18. 1. 2013 18:52
Životopis Grace Kelly s Nicole Kidman v hlavní roli si údajně příliš vymýšlí
Nicole Kidman jako Grace Kelly, monacká kněžna a hollywoodská superstar
Nicole Kidman jako Grace Kelly, monacká kněžna a hollywoodská superstar | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Snímek Grace of Monaco, v němž Nicole Kidman ztělesňuje slavnou hollywoodskou herečku a monackou kněžnu Grace Kelly, nemá podporu současného knížecího paláce. Albert II., syn Grace Kelly, to prohlásil jako odpověď na výrok producentů otištěný ve francouzském časopise, že monacká knížecí rodina scénář k filmu ocenila.

Ve skutečnosti podle paláce "film obsahuje významné historické nepravdy a sérii naprosto fiktivních scén. Knížecí rodina chce zdůraznit, že tento film není v žádném případě skutečný životopis. Zaznamenává přepsanou a zbytečně přikrášlovanou epizodu z dějin Monackého knížectví a jeho vládnoucí rodiny".

Knížeti zaslali filmaři před časem kopii scénáře a obdrželi několik žádostí k úpravám. Ne všem vyhověli. Albert a jeho sestry Caroline a Stephanie tak zároveň popřeli tvrzení časopisu Paris Match Magazine, který ve svém posledním vydání tvrdil, že film pod názvem Grace of Monaco schvalují.

Grace Kelly
Grace Kelly | Foto: Aktuálně.cz

Biografické drama se má odehrávat mezi prosincem 1961 a říjnem 1962, kdy Kellyová už měla Oscara za Děvče z venkova (1954) a již šest let byla monackou kněžnou a také matkou dvou dětí. Jejího manžela, knížete Rainera III., ztělesní  britský herec Tim Roth. Hlavními konflikty příběhu bude daňový spor Monaka s Francií a pokusy Alfreda Hitchcocka získat Grace zpátky pro Hollywood. 

Film režiséra Oiviera Dahana (Edith Piaf) bude mít premiéru v roce 2014. V současné době je ve střižně.

Kellyová platila svého času v USA za módní ikonu. Režisér Alfred Hitchcock o ní prohlásil, že je současně ohněm i ledem. Ještě jí nebylo třicet, když vyměnila stříbrné plátno za aristokratické výsluní monackého dvora. Její oslnivý život ale měl krutý konec - tragicky zahynula při autonehodě v dvaapadesáti letech. Auto panovnické rodiny sjelo v září 1982 z horské silnice, někdejší slavná herečka utrpěla při nehodě těžká zranění, jimž podlehla.

Rodačka z Filadelfie, kde spatřila světlo světa v listopadu 1929, hrála celkem v 11 filmech. V padesátých létech zazářila ve filmech Okno do dvora, V pravé poledne, Vražda na objednávku, Z nóbl společnosti či Děvče z venkova, za které dostala Oscara.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy