Úžasný Spider-Man úžasně vydělává. V USA 140 miliónů

Kultura Kultura
9. 7. 2012 9:15
V Japonsku vydělal superhrdina dalších 200 miliónů dolarů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Od minulého úterý, kdy byl uveden v USA, dokázal nový spidermanovský film vydělat v Severní Americe již 140 miliónů dolarů. Po světové premiéře v Tokiu 13.června přibylo na jeho konto zároveň 200 miliónů od návštěvníků z různých zemí po celém světě.

V současnosti nejnavštěvovanější americký film byl minulý týden následován komedií Ted slavného komika Setha MacFarlana, animovaným filmem Brave a akčním thrillerem Divoši režiséra Olivera Stonea. Film ze striptérského prostředí Bez kalhot s Channingem Tatumem v hlavní roli se propadl až na  páté místo. Režisér Marc Webb svým filmem restartoval původní spidermanovskou sérii, která do kin přicházela v letech 2002-2007. 

Čtěte také
Otloukánek Spider-Man se touží stát úžasným hrdinou

Ve srovnání s ostatními tituly je zajímavý relativní neúspěch Stoneových Divochů. Adaptace slavné knihy Dona Winslowa pod režisérskou taktovkou Olivera Stonea za svůj první víkend vydělala necelých 17 miliónů dolarů a reakce kritiků jsou rozpačité - populární server Rotten Tomatoes v současnosti zaregistroval 52% procent pozitivních recenzí, zatímco The Amazing Spider-Man má 72% kladných ohlasů.  

V rebootu svého příběhu se Peter Parker alias Spider-Man (Andrew Garfield) snaží dozvědět pravdu o osudu rodičů, získat srdce své lásky Gwen Stacy (Emma Stone) a zároveň ho čeká střet s Dr. Curtisem Connorsem (Rhys Ifans), z něhož se díky genetickým experimentům stane obávaný padouch Ještěr. V rolích Peterových opatrovníků strýčka Bena a tety May se objeví Martin Sheen a Sally Field.

The Amazing Spider-Man se do českých kin dostane 12. července.  

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Starostové shánějí podpisy pro mimořádnou schůzi k suchu. Je zbytečná, tvrdí Brabec

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce sucha a nakládání s vodou, řekl šéf sněmovního klubu Jan Farský. Na schůzi, které podle něj už přislíbili podporu Piráti, by se měly přednostně probrat vládní i opoziční návrhy, které mají boj proti suchu podpořit. Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že její strana schůzi podpoří.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) svolání schůze považuje za zbytné, o otázce sucha se podle něj může diskutovat i při debatě například o vodním zákoně.

Farský uvedl, že téma sucha bylo v poslední době odsunuto do pozadí kvůli epidemii koronaviru, ale problém zůstává. "Bohužel vláda k suchu víc mluví, než dělá," řekl. Na programu mimořádné schůze k suchu by podle STAN mělo být osm předpisů, které sucho nějakým způsobem řeší. Jde o vládní zákon, několik předpisů STAN, ale i návrh KSČM, uvedl Farský.

Další zprávy