Trailer: Já jsem Groot! Strážci Galaxie podruhé cestují vesmírem a čelí nepřátelům

mad
20. 10. 2016 15:11
Marvel zveřejnil první ukázku z filmu Strážci Galaxie, jehož podtitul zní "Vol. 2" a navazuje na snímek z roku 2014, který se stal velkým kasovním trhákem. Film vypráví o nesourodé skupině, kterou tvoří Peter Quill (Chris Pratt), mýval Rocket (Bradley Cooper), Gamora (Zoe Saldana), Drax (Dave Bautista) a strom Groot (Vin Diesel). Video ukazuje všechny hlavní postavy a několik prostřihů na akční scény. Končí záběrem na Rocketa a malého Groota, což fanoušci v diskusích nadšeně komentují. Pokračování stejně jako jedničku režíruje James Gunn, který napsal i scénář, jenž vychází z komiksové předlohy. Česká premiéra je naplánována na 4. května 2017.
Strážci galaxie 2 - trailer | Video: Marvel
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy