Kapitán Amerika má nadživotní sochu v New Yorku. Fanoušci jsou nadšení, aktivisté protestují

ČTK ČTK
11. 8. 2016 10:50
Komiksový a filmový hrdina Kapitán Amerika se dočkal vlastní sochy v New Yorku. Ve středu byla čtyřmetrová bronzová skulptura odhalena v brooklynském parku Prospect.
Kapitán Amerika se dočkal nadživotní sochy v Brooklynu.
Kapitán Amerika se dočkal nadživotní sochy v Brooklynu. | Foto: Profimedia.cz

Kapitán Amerika má v New Yorku sochu v nadživotní velikosti. Brooklyn nebyl za místo sochy pro komiksového hrdinu zvolen náhodou. Podle fiktivní historie pochází Kapitán Amerika právě z této části nejlidnatějšího amerického města. Informoval o tom deník The Independent.

O konečném umístění skulptury o hmotnosti 900 kilogramů ale zatím není jasno, úřady zatím rozhodly, že se bude do konce roku přemísťovat mezi jednotlivými místy v Brooklynu.

Kapitán Amerika se dočkal nadživotní sochy v Brooklynu
Kapitán Amerika se dočkal nadživotní sochy v Brooklynu | Foto: Profimedia.cz

Odhalení sochy přihlíželo mnoho fanoušků, kteří se často s komiksovým hrdinou fotili. Někteří aktivisté však nesou umístění sochy do parku nelibě. Podle nich je toto místo určeno k nekomerčnímu využití, což Kapitán Amerika jako symbol nakladatelství Marvel a filmového studia Disney popírá.

Hrdinu v kostýmu v barvách americké vlajky a s kruhovým štítem se stejným motivem představilo v roce 1941 nakladatelství Timely Comics, předchůdce Marvelu.

Kapitán Amerika byl vytvořen jako vlastenecký hrdina, který bojuje proti nacistickému Německu. V poslední době popularitu Kapitána Ameriky oživila série filmů studia Disney, které jsou věnovány přímo tomuto hrdinovi nebo celé skupině Avengers.

 

Právě se děje

Další zprávy