Sorrentino odkládá film o Berlusconim. Bude pracovat na druhé řadě Mladého papeže

mad
1. 12. 2016 10:31
Režisér Paolo Sorrentino (Velká nádhera) přestal pracovat na připravovaném filmu o bývalém italském premiérovi Silviu Berlusconim. Snímek nazvaný Loro se měl začít natáčet příští léto, režisér se však svěřil, že jde o komplikovaný příběh a nedaří se film udělat tak, jak by si představoval. Server The Hollywood Reporter zmiňuje, že jedním z důvodů odsunutí projektu mohlo být to, že Sorrentino nesehnal dostatek financí. Nyní se filmař zaměří na druhou řadu seriálu Mladý papež, v němž fiktivní hlavu církve Pia XIII. hraje Jude Law. Desetidílný seriál má v Itálii vysokou sledovanost, v lednu bude mít premiéru v USA.
Jude Law jako papež Pius XIII.
Jude Law jako papež Pius XIII. | Foto: HBO
 

Právě se děje

před 19 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy