Ve Star Wars se objeví gay. Vesmír nemůže bez homosexuálů existovat, řekl J. J. Abrams

jaz
1. 3. 2016 6:00
Americký režisér J. J. Abrams prozradil, že sága Star Wars by měla odrážet skutečný stav světa, a tudíž i začleňovat do děje různorodost. Kromě hlavní ženské role a černošského Stormtroopera se tak fanoušci dočkají postavy s homosexuální orientací.
Foto: Walt Disney

Po premiéře posledního dílu Star Wars s podtitulem Síla se probouzí věří někteří fanoušci, že mezi postavou Poem Dameronem a Stormtrooperem Finnem jde o mnohem více než o pouhé přátelství.

Společnosti Disney ani LucasFilm to sice nepotvrdily, ale o homosexuální postavě ve světě Star Wars promluvil režisér J. J. Abrams.

Vesmír nemůže bez homosexuálních postav existovat

Abrams řekl novinářům, že další díly Hvězdných válek nabídnou nový vzorek současné společnosti, a to v podobě homosexuální postavy. Poslední díl ságy vydělal celosvětově dvě miliardy dolarů a producenti jsou přesvědčeni, že je to zásluhou zejména ženské postavy (Daisy Ridley) a černošského Stormtroopera v podání Johna Boyegy. Tvůrci ságy hodlají v rozmanitosti postav pokračovat i nadále. Fanoušci se tak mají dočkat právě prvního gaye.

"Samozřejmě! Když mluvím o začlenění všech, nevylučuje to homosexuální postavy. Je to o začleňování. Takže samozřejmě. To bych rád. Pro mě je Star Wars oslava možností, což znamená, že jen šíleně úzkoprsí a neintuitivní mohou říci, že by na světě neměly existovat žádné homosexuální postavy," řekl Abrams Daily Beast s tím, že vesmír nemůže bez homosexuálních postav existovat.

Sága se dotkne všech možných ras, náboženství, barev pleti nebo právě sexuálních menšin.

"Myslím si, že všichni máme sakra hodně co dělat. Šílím z toho, že stále musíme mluvit o začleňování. Je to ostudné. Všichni musíme dělat to nejlepší k reprezentaci tohohle světa," řekl režisér s odkazem na problém ohledně letošních "příliš bílých Oscarů", proti kterým protestovala řada černošských herců v čele s Willem Smithem. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy