První trailer: Michael Fassbender jako úspěšný Steve Jobs

mad
21. 5. 2015 13:02
Podívejte se na první ukázku z filmu Steve Jobs, kde titulní postavu hraje Michael Fassbender. Snímek o zakladateli Applu dorazí do kin letos v listopadu.
Trailer k filmu Steve Jobs | Video:

Praha – Do kin se blíží další film o Stevu Jobsovi, spoluzakladateli úspěšné firmy Apple. V roce 2013 měl premiéru snímek Jobs  s Ashtonem Kutcherem v hlavní roli. Reakce diváků i kritiky byly vlažné.

Natočit jiný životopisný snímek o vizionáři a známém podnikateli, který zemřel v roce 2011, se rozhodl Danny Boyle. Ten má za sebou oscarového Milionáře z chatrče (2008), drama 127 hodin (2010) nebo sci-fi Trans (2013). Do hlavní role Jobse byl obsazen Michael Fassbender (12 let v řetězech, X-Men: Budoucí minulost). Společnost Universal nyní zveřejnila první ukázku.

Jeho kolegu Steva Wozniaka ztvární Seth Rogen, Jeff Daniels hraje Johna Sculleyho, bývalého CEO firmy, Kate Winslet získala roli Joanny Hoffman, marketingové ředitelky Applu, expřítelkyni Jobse si zahraje Katherine Waterston.

Scenáristou je Aaron Sorkin, který napsal scénáře k The Social Network (2010) o zakladatelích Facebooku nebo dramatu Moneyball (2011) z prostředí baseballu.

Do českých kin vstoupí Steve Jobs 12. listopadu.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili osm dětí

Nejméně osm dětí ve věku 12 až 14 let zabili a další desítku žáků zranili ozbrojenci, kteří dnes vtrhli do školy ve městě Kumba na západě Kamerunu. Informovala o tom agentura AFP. Masakr, při němž ozbrojenci použili i mačety, se stal v regionu, kde vládní jednotky několik let vedou tvrdý boj se separatistickými skupinami. "Přijeli na motorkách, vtrhli do třídy a začali střílet," popsal scénu místní zastupitel. Zatím není jasné, kdo za útokem na školu stojí. Oblast sužuje konflikt od roku 2017, kdy separatisté vyhlásili po násilném potlačení pokojných protestů vlastní stát Ambazonii. Prezident Paul Biya, který Kamerunu vládne od roku 1982, poté vyhlásil separatistům válku a označil je za teroristy. Podle nevládních organizací se zločinů dopouštějí obě strany.

Další zprávy