Steve Jobs? Pro mě se ta role nehodí, řekl Christian Bale

ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 11. 2014 8:20
Po Leonardu DiCapriovi odmítl hrát zakladatele firmy Apple také představitel Batmana z populární série o temném rytíři.
Foto: Reuters

Los Angeles - Oscarový herec Christian Bale, který je známý nejvíc z role Bruce Waynea v sérii Temný rytíř, odstoupil z chystaného biografického filmu, v němž měl hrát spoluzakladatele počítačové firmy Apple Steva Jobse. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Bale je tak už druhým hercem, který roli Jobse odmítl - prvním byl Leonardo DiCaprio. Jak upřesnil zpravodajský server The Hollywood Reporter, Bale měl z role smíšené pocity a došel k závěru, že se pro ni jednoduše nehodí.

To, že byl do role Jobse vybrán právě Bale, minulý měsíc oznámil scénárista filmu Aaron Sorkin, který získal Oscara za scénář k filmu Sociální síť o Facebooku a jeho spoluzakladateli Marku Zuckerbergovi. "Potřebovali jsme nejlepšího herce určitého věku, jaký je k mání, a tím je Chris Bale," řekl tehdy.

Sorkin píše scénář pro studio Sony Pictures podle biografie Steve Jobs, kterou v roce 2011 napsal Walter Isaacson. Režisérem je britský filmař Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče). Před ním od projektu odstoupil David Fincher, který právě uspěl v kinech s hitem Zmizelá.

Život Steva Jobse už se zpodobnění na filmovém plátně dočkal v loňském roce; v dramatu Jobs hlavní postavu ztvárnil Ashton Kutcher. Snímek se ale dočkal jen vlažného přijetí.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy