Steve Jobs? Pro mě se ta role nehodí, řekl Christian Bale

ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 11. 2014 8:20
Po Leonardu DiCapriovi odmítl hrát zakladatele firmy Apple také představitel Batmana z populární série o temném rytíři.
Foto: Reuters

Los Angeles - Oscarový herec Christian Bale, který je známý nejvíc z role Bruce Waynea v sérii Temný rytíř, odstoupil z chystaného biografického filmu, v němž měl hrát spoluzakladatele počítačové firmy Apple Steva Jobse. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Bale je tak už druhým hercem, který roli Jobse odmítl - prvním byl Leonardo DiCaprio. Jak upřesnil zpravodajský server The Hollywood Reporter, Bale měl z role smíšené pocity a došel k závěru, že se pro ni jednoduše nehodí.

To, že byl do role Jobse vybrán právě Bale, minulý měsíc oznámil scénárista filmu Aaron Sorkin, který získal Oscara za scénář k filmu Sociální síť o Facebooku a jeho spoluzakladateli Marku Zuckerbergovi. "Potřebovali jsme nejlepšího herce určitého věku, jaký je k mání, a tím je Chris Bale," řekl tehdy.

Sorkin píše scénář pro studio Sony Pictures podle biografie Steve Jobs, kterou v roce 2011 napsal Walter Isaacson. Režisérem je britský filmař Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče). Před ním od projektu odstoupil David Fincher, který právě uspěl v kinech s hitem Zmizelá.

Život Steva Jobse už se zpodobnění na filmovém plátně dočkal v loňském roce; v dramatu Jobs hlavní postavu ztvárnil Ashton Kutcher. Snímek se ale dočkal jen vlažného přijetí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy