Přehlídka videoklipů Michela Gondryho

Irena Hejdová
1. 12. 2005 14:00
V rámci Festivalu krátkých filmů, který začíná v Praze už příští týden, se představí také originální videoklipy Michela Gondryho, režiséra filmu Věčný svit neposkvrněné mysli.  
foto z videoklipu Michela Gondryho pro Björk
foto z videoklipu Michela Gondryho pro Björk | Foto: Aktuálně.cz

Francouzský režisér Michel Gondry je jedním z nejzajímavějších filmových tvůrců současnosti. Zaujal už svým filmem Slez ze stromu, světovou proslulost a obdiv fanoušků mu zajistil ale především Věčný svit neposkvrněné mysli s Jimem Carreym v hlavní roli. Oba filmy napsal excelentní scénárista Charlie Kaufman (V kůži Johna Malkoviche, Adaptace).

Před natáčením filmů se ale Michel Gondry léta věnoval tvorbě videoklipů a také v této oblasti je jedním z nejlepších a nejinovativnějších tvůrců, kerý má originální vizuální styl i nápady. Jeho proslulost potvrzují i jména interpretů, na jejichž videoklipech pracoval: Rolling Stones, Björk, White Stripes, Chemical Brothers, Kylie Minogue a mnozí další.

Na Festivalu krátkých filmů budou představeny ty nejlepší klipy z Gondryho tvorby: tři videoklipy pro Björk (Human Behavior, Hyperballad, Bachelorette) a tři další pro Chemical Brothers (Star Guitar, Let Forever Be, Cibo Matto Sugar Water), dále klipy pro Rolling Stones (Like A Rolling Stone), Daft Punk (Around The World), White Stripes (Fell In Love With A Girl, Dead Leaves & The Dirty Ground) a další.

Festival krátkých filmů bude zahájen 8. prosince, přehlídka videoklipů Michela Gondryho bude uvedena o den později od 23.30 ve velkém sále kina Světozor a filmovým fanouškům tohoto režiséra by rozhodně neměla uniknout.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vítězem festivalu Írán:ci se stal snímek Róná, Azímova matka

Vítězným snímkem festivalu Írán:ci se stal celovečerní film Róná, Azímova matka afghánského režiséra Džamšída Mahmúdího působícího v Íránu. Cenu diváků získal Zámek snů, jehož režisérem je Rezá Mirkarimi, jedna z nejuznávanějších postav soudobé íránské kinematografie. Výsledky pořadatelé oznámili v pražském kině Světozor. Festival představující íránskou celovečerní, dokumentární i krátkou tvorbu se v úterý a ve středu přesouvá do Brna.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy