Portmanová a Harington ano, Chastainová ne. Režisér vystřihl herečku z filmu natočeného v Praze

Jessicu Chastainovou již autoři filmu propagovali na plakátech.
Na snímku z natáčení filmu je Natalie Portmanová.
Na snímku z natáčení filmu je Natalie Portmanová.
Na snímku z natáčení filmu je Kit Harington známý jako Jon Sníh ze seriálu HBO Hra o trůny.
Snímek z natáčení filmu The Death and Life of John F. Donovan.
Foto: Shayne Laverdière
Kultura Kultura, AFP
5. 2. 2018 14:56
Režisér Xavier Dolan, označovaný za miláčka festivalového publika v Cannes, vzbuzuje velká očekávání svým příštím filmem. Obsadil do něj herce Kita Haringtona, Natalii Portmanovou či Susan Sarandonovou. Štáb osm dnů natáčel v Česku, od hlavního města získal podporu ve výši milion korun. Nyní režisér ze snímku vystřihl postavu herečky Jessicy Chastainové.

Kanadský režisér Xavier Dolan oznámil, že ze svého nadcházejícího filmu The Death and Life of John F. Donovan vystřihl postavu, kterou ztvárnila Američanka Jessica Chastainová. Učinil tak po vyhodnocení prvního hrubého sestřihu, jenž trval přes čtyři hodiny.

"Jednu věc musíte slyšet ode mě. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl vystřihnout z filmu postavu Jessicy Chastainové," napsal osmadvacetiletý režisér v neděli na Instagram. Prý šlo o dramaturgický zásah, nesouvisí tedy s tím, jaký výkon herečka odvedla.

Chastainová, již tvůrci propagovali i na první sadě plakátů, měla hrát zápornou postavu. Režisér ale nyní usoudil, že do příběhu nezapadala.

Se zbytkem snímku je Dolan prý "víc než spokojený" a těší se, až ho ukáže divákům. Datum premiéry nicméně zatím nestanovil.

Film se má odehrávat deset let po smrti americké televizní hvězdy jménem Donovan. Vyprávět bude o jedenáctiletém britském fanouškovi, kterého tato celebrita uhranula. "Sledoval každé jeho televizní vystoupení, měl pokoj posetý jeho plakáty a tajně si s ním korespondoval," popsal dříve Dolan.

Přátelství mezi chlapcem a televizní hvězdou se však ve snímku prozradí a způsobí pozdvižení.

Chlapcovu matku ztvární Natalie Portmanová, Donovana Kit Harington, známý jako Jon Sníh ze seriálu HBO Hra o trůny. Dále ve filmu účinkují Kathy Batesová známá z Titanicu, držitelka Oscara Susan Sarandonová nebo zpěvačka Adele.

Dolan na sebe roku 2014 upozornil dramatem Mami!, za nějž získal cenu poroty na festivalu v Cannes. Předloni tatáž přehlídka udělila Velkou cenu Dolanovu zatím poslednímu, už kritičtěji přijatému titulu Je to jen konec světa. The Death and Life of John F. Donovan je v pořadí sedmým režisérovým dílem a jeho prvním v angličtině. 

Dolanův štáb vloni v březnu část scén natočil na zámku Slapy a přímo v Praze, celkem v Česku strávil osm dnů. O pět měsíců později hlavní město oznámilo, že filmu přispěje milionem korun ze svého nového nadačního fondu. Jmenuje se Prague Film Fund a sloužit má k podpoře kinematografických děl, jež mohou metropoli udělat reklamu v zahraničí.

"Vybrali jsme projekty, které reprezentují Prahu jako atraktivní město," vysvětlila tehdy předsedkyně magistrátního výboru pro kulturu Eliška Kaplicky Fuchsová za ANO.

Město celkovou částku 5,3 milionu korun rozdělilo mezi čtyři žadatele. Po dvou milionech dostaly snímky The Ring a Prostě vstaň, 300 tisíc korun obdržel chystaný titul Ein Sommer in Prag.

Koncem minulého měsíce Xavier Dolan oznámil, že už pracuje na dalším projektu. Jeho osmý film se bude jmenovat Matt & Max a půjde o intimní drama natočené ve francouzštině v autorově rodném Quebecu.

Pojednávat má o dvojici přátel, jimž táhne na třicítku. "Chci mluvit o homosexualitě a o tom, jak s ní žijeme, jak ji vnímáme, jak ji označujeme, jak k ní přistupujeme jako společnost," vypočítal režisér.

Téma prý chtěl původně zpracovat již v The Death and Life of John F. Donovan, z něj se ale nakonec stala "spíš pocta rodinným dramatům z 90. let minulého století než hluboká reflexe toho, co znamená být gay". 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy