Na FAMU se bude nově vyučovat herní design. Navázat chce na silnou tradici programování her

ČTK ČTK
2. 2. 2018 15:00
Pražská FAMU chce navázat na silnou tuzemskou tradici programování počítačových her. Od roku 2019 proto otevře dvouletý obor věnovaný hernímu designu. Absolvent by měl být podle informací školy připravený na pozice herního designéra, scenáristy, producenta a kreativního manažera v herním studiu. Počítačové hry jsou dnes významnou součástí českého kulturního exportu, například studio Amanita Design patří v oboru ke světové špičce a za své hry získává prestižní ocenění. Podle výzkumu z roku 2012 hraje v Česku hry 56 % lidí ve věku 16 až 64 let. Za poslední roky se také o více než 6 % zvedly tržby herního průmyslu. V oboru však stále chybí dostatek kvalifikovaných pracovních sil.
Za hru Botanicula dostala česká společnost Amanita Design cenu na prestižním festivalu Annual Independent Games. Nominovaná je i nyní s hrou Chuchel.
Za hru Botanicula dostala česká společnost Amanita Design cenu na prestižním festivalu Annual Independent Games. Nominovaná je i nyní s hrou Chuchel. | Foto: Amanita Design

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy