Disney uvede dva seriály ze světa Hvězdných válek. Kenobiho opět ztvární McGregor

Reuters Kultura Reuters, Kultura
24. 8. 2019 11:40
Skot Ewan McGregor se po letech vrátí k roli Mistra Jedi Obi-Wana Kenobiho, kterého na přelomu tisíciletí ztvárnil v nové trilogii ze světa Hvězdných válek. Nyní ho bude hrát v seriálu, který vzniká pro streamovací platformu Disney+.
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi v roce 2005.
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi v roce 2005. | Foto: Lucasfilm

Spekulaci, kterou dříve otiskla některá média, herec potvrdil včera na kalifornském setkání fanoušků Star Wars nazvaném D23 Expo.

Osmačtyřicetiletý McGregor vkráčel na pódium za hlasitého aplausu. "Čtyři roky jsem musel odpovídat, že nevím a že o tom jednáme. Teď to mohu potvrdit," řekl Ewan McGregor, pro něhož to bude první významná televizní role od chvíle, kdy za třetí řadu seriálu Fargo získal cenu Zlatý glóbus.

Obi-Wana Kenobiho divákům představil první natočený díl Hvězdných válek z roku 1977 nazvaný Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, kde Mistra Jedi hrál Angličan Alec Guinness.

V roce 1999 režisér George Lucas přitočil další tři díly Hvězdných válek nazvané Epizoda I až Epizoda III, které se chronologicky odehrávají před původní trilogií a dovysvětlují vztah mezi mistry Jedi Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim. Právě mladšího Kenobiho hrál v nové trilogii Ewan McGregor.

Teď se tedy k postavě vrátí. Nový seriál pro Disney+ už má napsaný scénář, natáčet se bude začátkem příštího roku, oznámila včera prezidentka společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová.

Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známé. Podle časové osy událostí ze světa Hvězdných válek, která byla na akci D23 Expo představena, se seriál má odehrávat zhruba osm let po Star Wars: Epizodě III - Pomstě Sithů, na jejímž konci Obi-Wan Kenobi přivezl čerstvě narozeného Luka Skywalkera na planetu Tatooine.

Alec Guinness jako Obi-Wan Kenobi v roce 1977.
Alec Guinness jako Obi-Wan Kenobi v roce 1977. | Foto: Lucasfilm

Disney dále na setkání fanoušků D23 Expo představil první trailer ze seriálu The Mandalorian, který je též zasazen do světa Star Wars a také vzniká pro platformu Disney+.

Vypráví o skupině lidí z planety Mandalore. Nejznámějším z nich je nájemný lovec Boba Fett, který účinkoval už v původní trilogii Hvězdných válek z přelomu 70. a 80. let.

Hvězdou seriálu The Mandalorian bude čtyřiačtyřicetiletý chilský rodák Pedro Pascal, známý coby Oberyn Martell z Hry o trůny nebo jako Javier Peña ze seriálu Narcos.

Podle serveru tvline.com je The Mandalorian zasazen do doby mezi pádem impéria, k němuž došlo na konci šesté epizody Hvězdných válek, a vzestupem organizace zvané První řád, která figuruje v epizodách VII až IX.

"Lovení lidí je náročné povolání," avizuje trailer z The Mandaloriana.

Seriál The Mandalorian bude mít premiéru 12. listopadu. | Video: Disney+

Seriál bude mít premiéru 12. listopadu, kdy Walt Disney Company spustí svou videotéku.

Služba nazvaná Disney+ cílí především na rodiny a představuje dosud nejvýznamnější pokus této mediální korporace proniknout na trh s on-line videem, kterému dominují HBO, Netflix nebo Amazon.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Corbyn by prý při novém referendu o brexitu zůstal neutrální

V případě referenda o brexitové dohodě vyjednané vládou Labouristické strany by její lídr Jeremy Corbyn zaujal neutrální stanovisko a neprosazoval žádnou ze dvou možností. Britský opoziční předák dnes tento svůj záměr potvrdil v debatě s občany, kterou vysílala BBC. Před asi 150 diváků postupně předstoupili lídři čtyř nejsilnějších politických stran a museli se vypořádat s těžkými otázkami i bezprostředními reakcemi publika. Předseda britské vlády Boris Johnson řekl, že bez dokončení brexitu nelze skutečně oživit ekonomiku Británie.

Labourista Corbyn čelí dotazům ohledně svého názoru na vystoupení z Evropské unie dlouhodobě a kvůli nejasným vyjádřením je terčem kritiky a posměchu ze strany vládních konzervativců. Ačkoli dnes neřekl, zda odchod své země z EU v principu podporuje, či nikoli, podle britských médií poprvé jasně řekl, jak by se zachoval v případě referenda o svém brexitovém plánu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Neymar se po výletu na Davis cup vrátil do sestavy PSG

Brazilský útočník Neymar se po delší zdravotní pauze vrátil na hřiště, odehrál 65 minut a pomohl fotbalistům Paris St. Germain k domácí ligové výhře 2:0 nad Lille. Obhájci titulu po ní vedou tabulku s náskokem 11 bodů.

Nejdražší hráč světa Neymar nastoupil poprvé od zranění stehna z říjnové reprezentační přípravy. Kouč Thomas Tuchel ho zařadil do základní jedenáctky i přesto, že Neymar v týdnu o své vůli odletěl na finálový turnaj tenisového Davisova poháru. V úterý večer v Madridu sledoval zápas světové jedničky Rafaela Nadala.

Neymar byl na hřišti u obou branek PSG, které v prvním poločase vstřelili Mauro Icardi a Ángel di María. V 65. minutě ho vystřídal Kylian Mbappé.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 6 hodinami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy