Disney uvede dva seriály ze světa Hvězdných válek. Kenobiho opět ztvární McGregor

Reuters Kultura Reuters, Kultura
24. 8. 2019 11:40
Skot Ewan McGregor se po letech vrátí k roli Mistra Jedi Obi-Wana Kenobiho, kterého na přelomu tisíciletí ztvárnil v nové trilogii ze světa Hvězdných válek. Nyní ho bude hrát v seriálu, který vzniká pro streamovací platformu Disney+.
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi v roce 2005.
Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi v roce 2005. | Foto: Lucasfilm

Spekulaci, kterou dříve otiskla některá média, herec potvrdil včera na kalifornském setkání fanoušků Star Wars nazvaném D23 Expo.

Osmačtyřicetiletý McGregor vkráčel na pódium za hlasitého aplausu. "Čtyři roky jsem musel odpovídat, že nevím a že o tom jednáme. Teď to mohu potvrdit," řekl Ewan McGregor, pro něhož to bude první významná televizní role od chvíle, kdy za třetí řadu seriálu Fargo získal cenu Zlatý glóbus.

Obi-Wana Kenobiho divákům představil první natočený díl Hvězdných válek z roku 1977 nazvaný Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, kde Mistra Jedi hrál Angličan Alec Guinness.

V roce 1999 režisér George Lucas přitočil další tři díly Hvězdných válek nazvané Epizoda I až Epizoda III, které se chronologicky odehrávají před původní trilogií a dovysvětlují vztah mezi mistry Jedi Anakinem Skywalkerem a Obi-Wanem Kenobim. Právě mladšího Kenobiho hrál v nové trilogii Ewan McGregor.

Teď se tedy k postavě vrátí. Nový seriál pro Disney+ už má napsaný scénář, natáčet se bude začátkem příštího roku, oznámila včera prezidentka společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedyová.

Podrobnosti o příběhu zatím nejsou známé. Podle časové osy událostí ze světa Hvězdných válek, která byla na akci D23 Expo představena, se seriál má odehrávat zhruba osm let po Star Wars: Epizodě III - Pomstě Sithů, na jejímž konci Obi-Wan Kenobi přivezl čerstvě narozeného Luka Skywalkera na planetu Tatooine.

Alec Guinness jako Obi-Wan Kenobi v roce 1977.
Alec Guinness jako Obi-Wan Kenobi v roce 1977. | Foto: Lucasfilm

Disney dále na setkání fanoušků D23 Expo představil první trailer ze seriálu The Mandalorian, který je též zasazen do světa Star Wars a také vzniká pro platformu Disney+.

Vypráví o skupině lidí z planety Mandalore. Nejznámějším z nich je nájemný lovec Boba Fett, který účinkoval už v původní trilogii Hvězdných válek z přelomu 70. a 80. let.

Hvězdou seriálu The Mandalorian bude čtyřiačtyřicetiletý chilský rodák Pedro Pascal, známý coby Oberyn Martell z Hry o trůny nebo jako Javier Peña ze seriálu Narcos.

Podle serveru tvline.com je The Mandalorian zasazen do doby mezi pádem impéria, k němuž došlo na konci šesté epizody Hvězdných válek, a vzestupem organizace zvané První řád, která figuruje v epizodách VII až IX.

"Lovení lidí je náročné povolání," avizuje trailer z The Mandaloriana.

Seriál The Mandalorian bude mít premiéru 12. listopadu. | Video: Disney+

Seriál bude mít premiéru 12. listopadu, kdy Walt Disney Company spustí svou videotéku.

Služba nazvaná Disney+ cílí především na rodiny a představuje dosud nejvýznamnější pokus této mediální korporace proniknout na trh s on-line videem, kterému dominují HBO, Netflix nebo Amazon.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 32 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy