Nový díl Stmívání je možný, záleží na Stephenii Meyerové, řekl šéf hollywoodského studia

mad
Aktualizováno 6. 10. 2016 20:11
Ředitel filmového studia Lionsgate se nebrání dalšímu filmu v sérii Stmívání, která vznikla podle stejnojmenného knižního bestselleru. Autorkou předloh je Stephenie Meyerová. Pokud napíše další příběh, studio "je tu pro ni", řekl ředitel.
Foto: Bontonfilm

Ředitel filmového studia Lionsgate Patrick Wachsberger v rozhovoru pro britský časopis Screen Daily řekl, že další díl upírské série Stmívání je možný.

Redaktor připomněl, že sága podle knižního bestselleru utržila celosvětově přes tři miliardy dolarů. Wachsberger řekl, že série změnila život všem zúčastněným, byť hlavní hvězda, Robert Pattinson, byl obsazen až těsně před natáčením.

„Dělal testy před kamerou a dostal tu roli. Neřeknu vám, jak malou výplatu dostal, ale samozřejmě mu pak právníci vyjednali jinou sumu vzhledem k úspěchu série.“

Když se redaktor zeptal, zda diváci uvidí někdy další díl, odpověděl: „Je to možné. Ne jisté. Záleží na Stephenii. Pokud chce vyprávět příběh, který se těch postav týká, jsme tady pro ni.“ Ředitel studia narážel na spisovatelku Stephenii Meyerovou, která je autorkou pětidílné ságy Stmívání (Twilight).

Série byla přeložena do 37 různých jazyků a prodalo se jí více než 100 milionů výtisků po celém světě. V letech 2008 a 2009 byla Meyerová nejlépe prodávanou autorkou v USA.

V roce 2011 ji server Forbes zařadil mezi deset nejvlivnějších autorek světa.

Prozatím poslední díl ságy měl premiéru v roce 2012. Bellu Swanovou ztvárnila Kristen Stewartová, upíra Edwarda pak Robert Pattinson.

 

Právě se děje

před 11 minutami

AstraZeneca prodala svůj podíl ve firmě Moderna. Obě vyrábí vakcíny na covid-19

Britsko-švédská farmaceutická firma AstraZeneca prodala svůj podíl 7,7 procenta v americké biotechnologické společnosti Moderna za více než jednu miliardu USD (21,6 miliardy Kč). Akcie Moderny v poslední době výrazně rostly díky její vakcíně proti covidu-19. AstraZeneca byla druhým největším akcionářem Moderny. Informuje o tom list The Times.

Ze zprávy nebylo okamžitě jasné, za jak dlouhé období AstraZeneca svůj podíl prodala. Cena akcie Moderny se minulý měsíc zvýšila až na 186 USD z 29 USD před rokem. V pátek akcie firmy uzavřely na ceně 154,81 USD, což celou firmu ohodnotilo na 61 miliard USD.

Zisk z prodeje akcií posílí finance firmy AstraZeneca, která stejně jako Moderna vyrábí vlastní vakcínu proti covidu-19, vyvinutou ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Na rozdíl od Moderny ji však v době pandemie prodává bez zisku.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy