Nový díl Stmívání je možný, záleží na Stephenii Meyerové, řekl šéf hollywoodského studia

mad
Aktualizováno 6. 10. 2016 20:11
Ředitel filmového studia Lionsgate se nebrání dalšímu filmu v sérii Stmívání, která vznikla podle stejnojmenného knižního bestselleru. Autorkou předloh je Stephenie Meyerová. Pokud napíše další příběh, studio "je tu pro ni", řekl ředitel.
Foto: Bontonfilm

Ředitel filmového studia Lionsgate Patrick Wachsberger v rozhovoru pro britský časopis Screen Daily řekl, že další díl upírské série Stmívání je možný.

Redaktor připomněl, že sága podle knižního bestselleru utržila celosvětově přes tři miliardy dolarů. Wachsberger řekl, že série změnila život všem zúčastněným, byť hlavní hvězda, Robert Pattinson, byl obsazen až těsně před natáčením.

„Dělal testy před kamerou a dostal tu roli. Neřeknu vám, jak malou výplatu dostal, ale samozřejmě mu pak právníci vyjednali jinou sumu vzhledem k úspěchu série.“

Když se redaktor zeptal, zda diváci uvidí někdy další díl, odpověděl: „Je to možné. Ne jisté. Záleží na Stephenii. Pokud chce vyprávět příběh, který se těch postav týká, jsme tady pro ni.“ Ředitel studia narážel na spisovatelku Stephenii Meyerovou, která je autorkou pětidílné ságy Stmívání (Twilight).

Série byla přeložena do 37 různých jazyků a prodalo se jí více než 100 milionů výtisků po celém světě. V letech 2008 a 2009 byla Meyerová nejlépe prodávanou autorkou v USA.

V roce 2011 ji server Forbes zařadil mezi deset nejvlivnějších autorek světa.

Prozatím poslední díl ságy měl premiéru v roce 2012. Bellu Swanovou ztvárnila Kristen Stewartová, upíra Edwarda pak Robert Pattinson.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy