Nový díl Stmívání je možný, záleží na Stephenii Meyerové, řekl šéf hollywoodského studia

mad
Aktualizováno 6. 10. 2016 20:11
Ředitel filmového studia Lionsgate se nebrání dalšímu filmu v sérii Stmívání, která vznikla podle stejnojmenného knižního bestselleru. Autorkou předloh je Stephenie Meyerová. Pokud napíše další příběh, studio "je tu pro ni", řekl ředitel.
Foto: Bontonfilm

Ředitel filmového studia Lionsgate Patrick Wachsberger v rozhovoru pro britský časopis Screen Daily řekl, že další díl upírské série Stmívání je možný.

Redaktor připomněl, že sága podle knižního bestselleru utržila celosvětově přes tři miliardy dolarů. Wachsberger řekl, že série změnila život všem zúčastněným, byť hlavní hvězda, Robert Pattinson, byl obsazen až těsně před natáčením.

„Dělal testy před kamerou a dostal tu roli. Neřeknu vám, jak malou výplatu dostal, ale samozřejmě mu pak právníci vyjednali jinou sumu vzhledem k úspěchu série.“

Když se redaktor zeptal, zda diváci uvidí někdy další díl, odpověděl: „Je to možné. Ne jisté. Záleží na Stephenii. Pokud chce vyprávět příběh, který se těch postav týká, jsme tady pro ni.“ Ředitel studia narážel na spisovatelku Stephenii Meyerovou, která je autorkou pětidílné ságy Stmívání (Twilight).

Série byla přeložena do 37 různých jazyků a prodalo se jí více než 100 milionů výtisků po celém světě. V letech 2008 a 2009 byla Meyerová nejlépe prodávanou autorkou v USA.

V roce 2011 ji server Forbes zařadil mezi deset nejvlivnějších autorek světa.

Prozatím poslední díl ságy měl premiéru v roce 2012. Bellu Swanovou ztvárnila Kristen Stewartová, upíra Edwarda pak Robert Pattinson.

 

Právě se děje

před 55 minutami

V Chorvatsku jsou i čtvrt století po válce desítky tisíc nevybuchlých min

V Chorvatsku jsou 24 let po skončení válečného konfliktu stále místa o celkové ploše 355 čtverečních kilometrů, kde hrozí miny. V těchto oblastech se nachází více než 30 tisíc min a také velké množství další nevybuchlé munice. Podle agentury HINA to řekl ministr životního prostředí Tomislav Ćorić.

Ministr tato čísla uvedl v souvislosti s podpisem dohody, která dokládá, jak značné finanční prostředky je potřeba vynaložit na likvidaci takového nebezpečného pozůstatku války. Na základě uvedeného dokumentu by měla být vynaložena v přepočtu téměř miliarda korun na projekt odminování a ochranu lesů jen v regionu Licko-senjské a Zadarské župy.

Projekt se týká odminování 1676 hektarů lesů a půdy v prostoru Přírodního parku Velebit a Národního parku Paklenica. Jeho realizace by měla být završena do června 2023.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Chrascina má bronz z MS vrchařů, Havlíčková byla druhou juniorkou

Dvě medaile přinesl české výpravě dnešní program mistrovství světa v běhu do vrchu. Marek Chrascina získal na krátké trati bronz mezi muži, hned za ním skončil Jan Janů. Barbora Havlíčková se v Argentině stala juniorskou vicemistryní světa. V sobotu budou o úspěch bojovat závodníci a závodnice v horském maratonu.

Devatenáctiletá běžkyně na lyžích Havlíčková ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati. "Musím říct, že jsem to absolutně nečekala. Když jsme přiletěli do Argentiny, vůbec jsem se tady nedokázala srovnat s časovým posunem, fakt se mi běhalo hrozně mizerně. Taťka mě pořád uklidňoval, že je lepší, když se mi běhá před závodem mizerně a pak při něm dobře, než naopak. A měl pravdu," pochvalovala si v tisové zprávě.

Juniorská trať byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní jeden nebezpečný přeběh přes řeku, přesto byla velmi náročná. "V den závodu celý den pršelo, hrozně se zvedla hladina vody, takže se běželo na bahně. Do kopce to klouzalo, ještě horší pak byl seběh. Místy to bylo hodně prudké, takže člověk neběžel, ale regulérně jel. Během závodu jsme s holkama musely přeběhnout řeku, z které se během deště stal veletok," popisovala Havlíčková.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Matteviová. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy