Největší hvězda Febiofestu přijíždí

Irena Hejdová Irena Hejdová
31. 3. 2006 9:00
Festival - Febiofest už přivítal 70 tisíc diváků. Ten nejslavnější se ukáže na přehlídce dnes: italská hvězda Claudia Cardinalová.

V prvním sále, který je věnován postupně všem osobnostem Febiofestu, možná slavná italská herečka také uvede svou retrospektivu. Její minipřehlídku zahájí ve 14.30 film A teď... dámy a pánové, který režíroval další host letošního festivalu, francouzský režisér Claude Lelouch.

Claudia Cardinalová ve filmu Tenkrát na západě
Claudia Cardinalová ve filmu Tenkrát na západě | Foto: Aktuálně.cz

Následovat bude Statek z roku 1961, ve kterém si Cardinalová zahrála drsnou florentskou prostitutku, která okouzlí mladého venkovana v podání Jeana-Paula Belmonda.

V 19.30 pak začíná Fitzcarraldo - film Wernera Herzoga, který se odehrává na pobřeží Amazonky. A v 22.30 se Cardinalová představí v jedné ze svých nejslavnějších rolích: ve westernu všech westernů Tenkrát na západě, kde ztvárnila tajemnou vdovu Jill.

Na slavnostním zakončení festivalu pak převezme Claudia Cardinalová cenu za celoživotní přínos světové kinematografii.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy