Halušky budou, slibuje bača Fenič

Irena Hejdová Irena Hejdová
20. 3. 2006 14:30
Festival - Febiofest začíná už ve čtvrtek.

Ředitel Febiofestu Fero Fenič dnes oslavil 55. narozeniny, jeho společnost Febio letos slaví patnáctiny. Překvapený Fenič proto na dnešní zahajovací tiskové konferenci z rukou jednoho ze slovenských sponzorů převzal bačovský klobouk a titul "bača československé kinematografie". V té souvislosti přislíbil, že i letos na Febiofestu budou k ochutnání pravé slovenské halušky.

Na Febiofest se už od středy, kdy byl zahájen předprodej, prodalo 16 370 lístků. Největší zájem je zatím o lístky na distribuční předpremiéry snímků slavných režisérů: krimithriller Spojenec od Spikea Leeho, novou komedii Match Point Woodyho Allena a thriller Nepohodlný od Fernanda Meirellese, autora Města bohů.

Hlavní hvězdou letošního Febiofestu bude slavná italská herečka Claudia Cardinalová, přijedou ale i další osobnosti světové kinematografie: francouzský režisér Claude Lelouch, německá herečka Julia Jentschová či polský režisér Juliusz Machulski.

Letošní 13. ročník festivalu nabídne na 555 projekcích 284 filmů z 58 zemí. Centrem pražské části přehlídky bude multikino Village Cinemas Anděl, promítat se bude i v kině Ponrepo a na radnici Židovské obce. Poté se přehlídka přesune do regionů a na Slovensko.

Program Febiofestu ZDE

 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy