Na Manhattan zaútočí zlí duchové. Ze Slovenska

jla
24. 9. 2014 7:45
Legendary Pictures natočí část nového sci-fi thrilleru Spectral z pera nadějného mladého scenáristy Iana Frieda na Slovensku.
Pevnost Komárno si zahraje v americkém sci-fi
Pevnost Komárno si zahraje v americkém sci-fi | Foto: Legendary Pictures

Bratislava - Po třech letech se na Slovensko vrací americký filmový trhák. Společnost Legendary (Pacific Rim, Muž z oceli) si pro svůj nový film Spectral vybrala okolí pevnosti v Komárnu.

Foto: Aktuálně.cz

Na Slovensku se bude točit několik dní, důvěru dostalo několik lokálních firem a na americké poměry velmi malý slovenský štáb.

"Lokace kolem Komárna a hlavně pevnosti jsou pro filmaře atraktivní. Chtěli také vyzkoušet novou filmařsky nepoznamenanou krajinu," vysvětlil slovenský filmař Dalibor Vašica.

Manhattan v Komárnu

Poslední "velcí" zahraniční filmaři na Slovensku natáčeli pár minut k několik epizodám seriálu Na věky věků v režii Michaela Caton-Jonese v roce 2011.

Podívejte se na nejnovější reklamu režiséra Nic Mathieua, kterému společnost Legendary svěřila nový thriller Spectral.
Podívejte se na nejnovější reklamu režiséra Nic Mathieua, kterému společnost Legendary svěřila nový thriller Spectral. | Video:

Film Spectral už teď dostal od zahraničních médií nálepky "nadpřirozený Černý jestřáb sestřelen" nebo "novodobí Krotitelé duchů". Příběh se bude odehrávat na Manhattanu, který napadnou neznámá stvoření. Ve filmu pravděpodobně bude spousta explozí a zajímavých fines.

V hlavní roli se objeví Emily Mortimer po boku Maxe Martiniho (Kapitán Philips, Zachraňte vojína Ryana) a Jamese Badge Dalea (Osamělý jezdec, Světová válka Z). Společnost Legendary poněkud překvapivě svěřila režii sci-fi thrilleru do rukou debutanta Nica Matheua, který dosud režíroval několik reklamních spotů.

Premiéra filmu je plánovaná na srpen roku 2016.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy