Na Manhattan zaútočí zlí duchové. Ze Slovenska

jla
24. 9. 2014 7:45
Legendary Pictures natočí část nového sci-fi thrilleru Spectral z pera nadějného mladého scenáristy Iana Frieda na Slovensku.
Pevnost Komárno si zahraje v americkém sci-fi
Pevnost Komárno si zahraje v americkém sci-fi | Foto: Legendary Pictures

Bratislava - Po třech letech se na Slovensko vrací americký filmový trhák. Společnost Legendary (Pacific Rim, Muž z oceli) si pro svůj nový film Spectral vybrala okolí pevnosti v Komárnu.

Foto: Aktuálně.cz

Na Slovensku se bude točit několik dní, důvěru dostalo několik lokálních firem a na americké poměry velmi malý slovenský štáb.

"Lokace kolem Komárna a hlavně pevnosti jsou pro filmaře atraktivní. Chtěli také vyzkoušet novou filmařsky nepoznamenanou krajinu," vysvětlil slovenský filmař Dalibor Vašica.

Manhattan v Komárnu

Poslední "velcí" zahraniční filmaři na Slovensku natáčeli pár minut k několik epizodám seriálu Na věky věků v režii Michaela Caton-Jonese v roce 2011.

Podívejte se na nejnovější reklamu režiséra Nic Mathieua, kterému společnost Legendary svěřila nový thriller Spectral.
Podívejte se na nejnovější reklamu režiséra Nic Mathieua, kterému společnost Legendary svěřila nový thriller Spectral. | Video:

Film Spectral už teď dostal od zahraničních médií nálepky "nadpřirozený Černý jestřáb sestřelen" nebo "novodobí Krotitelé duchů". Příběh se bude odehrávat na Manhattanu, který napadnou neznámá stvoření. Ve filmu pravděpodobně bude spousta explozí a zajímavých fines.

V hlavní roli se objeví Emily Mortimer po boku Maxe Martiniho (Kapitán Philips, Zachraňte vojína Ryana) a Jamese Badge Dalea (Osamělý jezdec, Světová válka Z). Společnost Legendary poněkud překvapivě svěřila režii sci-fi thrilleru do rukou debutanta Nica Matheua, který dosud režíroval několik reklamních spotů.

Premiéra filmu je plánovaná na srpen roku 2016.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Bidenovi začala letní dovolená, stráví ji s rodinou v Jižní Karolíně

Americkému prezidentovi Joeu Bidenovi začala letní dovolená, informuje agentura AP. Šéf Bílého domu podle ní stráví se svou rodinou v Jižní Karolíně nejméně sedm dní. Biden opustil Bílý dům v doprovodu první dámy Jill Bidenové. Na Andrewsově letecké základně v Marylandu nedaleko hlavního města Washingtonu na ně čekal prezidentský speciál Air Force One, který je dopravil do Charlestonu. Na palubě byli také prezidentův syn Hunter Biden, snacha Mellisa Cohenová a vnuk Beau.

Prezidentský pár má podle AP v plánu strávit dovolenou na ostrově Kiawah, kde bude mít k dispozici soukromou pláž a golfový resort. Na místě podle agentury zůstanou do úterý.

Bílý dům nereagoval na žádost AP o podrobnosti k Bidenovým dovolenkovým plánům, včetně dotazu, kdy se prezident vrátí do Washingtonu.

Letní dovolené jsou prezidentskou tradicí. George Bush mladší často trávil srpen prací na svém texaském ranči v téměř čtyřicetistupňových vedrech. Barack Obama se zdokonaloval v golfu na ostrově Martha's Vineyard u pobřeží Massachusetts. Donald Trump trávil čas ve svém soukromém golfovém klubu v New Jersey. Loni Bidenovy letní plány narušil legislativní kalendář, nárůst počtu případů covidu-19 a chaotické stahování amerických sil z Afghánistánu.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Německá policie čelí kritice za to, že zastřelila nezletilého černocha v dětském domově

Německá policie čelí kritice za pondělní zásah v Dortmundu, při kterém její příslušník zastřelil nezletilého černocha. Uvedla to agentura DPA. Policie byla přivolána do dětského domova, protože mladík měl nůž. V Dortmundu se v úterý i ve středu uskutečnily demonstrace, jejichž účastníci požadovali vyšetření postupu policie.

Policejní hlídku přivolala v pondělí zaměstnankyně jednoho dětského domova v Dortmundu. Ohlásila, že viděla jednoho ze svěřenců s nožem. Na místě zasahovalo 11 policistů, kteří proti nezletilci použili oslňující granáty a slzný plyn. Když mladík zaútočil, jeden z policistů na něj vystřelil ze samopalu MP5 a pětkrát ho zasáhl.

Podle státní zástupkyně Carsten Dombertové je v případu stále mnoho nejasností. Podle ní se šestnáctiletý Senegalec léčil s psychickými problémy a neuměl dobře německy. Vyšetřovatelé také zvažují možnost, že si mladík chtěl nožem ublížit či spáchat sebevraždu. Podle Dombertové zatím nic nenasvědčuje tomu, že by v postupu policistů sehrála nějakou roli barva kůže útočníka.

V Dortmundu demonstrovaly stovky lidí za nezávislé prošetření události. Demonstranti se také pozastavují nad použitím samopalu při zásahu, kde bylo 11 policistů. Podle kriminologa Thomase Feltese tato okolnost mohla zvýšit napětí. Německá asociace právníků DAV kritizuje, že případ vyšetřují policisté z nedalekého města Recklinghausen a nikoli nezávislý orgán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy