Do Prahy přijede Michael Douglas. Bude točit kriminálku

ČTK ČTK, jla
22. 9. 2014 13:08
Od listopadu se bude v Praze natáčet nový film Unlocked britského režiséra Michaela Apteda s Michalem Douglasem a Orlandem Bloomem v hlavních rolích.
Michael Douglas
Michael Douglas | Foto: Reuters

Praha - Američané začnou v listopadu v Česku natáčet vysokorozpočtový film s Michaelem Douglasem, Orlandem Bloomem a švédskou herečkou Noomi Rapace. Natáčení začne 3. listopadu.

"Je to opravdu velký film s vysokým rozpočtem. V Česku utratí hodně přes sto milionů korun," říká Kevan Van Thompson ze společnosti Czech Anglo Production, který má tuzemské natáčení akčního kriminálního snímku na starost.

Chystá se teroristický útok na Londýn

Film s názvem Unlocked bude vyprávět příběh agentky CIA (Noomi Rapace), která nevědomky podává tajné informace teroristům. Začíná tak zváod s časem a Noomi musí zastavit chystaný teroristický útko na Londýn.

Unlocked produkuje Američan Lorenzo di Bonaventura, který má za sebou úspěšné projekty jako Transfomers, Hvězdný prach nebo Constatine.

Zájem zahraničních produkcí o natáčení v ČR roste stejně jako výdaje na filmové pobídky. Zatímco loni na ně bylo v rozpočtu vyčleněno 500 milionů, letos je to ještě o 300 milionů víc. Ministr kultury Daniel Herman už dříve prohlásil, že podobná částka by měla být k dispozici i v příštích letech.

Filmaři mohou díky pobídkám získat zpět 20 procent "uznatelných nákladů", které na výrobu snímku v ČR prokazatelně utratí.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy