Kina uvedou vítěze z Cannes. Podívejte se, co nakoupili čeští distributoři

Kultura Kultura
21. 5. 2018 17:08
Takřka všechny filmy, které uspěly na právě skončeném festivalu v Cannes, brzy uvidí čeští diváci. Vyplývá to z ankety Aktuálně.cz mezi distribučními společnostmi Aerofilms, CinemArt, Bioscop, Falcon, Vertical Entertainment, AČFK, Artcam a Film Europe. Ta poslední tituly, na něž zakoupila práva, představí souhrnně na podzimní české přehlídce Be2Can, zaměřené na díla z nejdůležitějších kinematografických festivalů v Evropě.

Zloději z obchodů

Režie: Hirokazu Kore'eda, distribuce Be2Can Distribution

Hlavní cenu festivalu, takzvanou Zlatou palmu, v sobotu získal snímek japonského režiséra Hirokazua Kore'edy nazvaný Zloději z obchodů.

Jedná se o působivý pohled na současné, sociálně hluboce rozdělené Japonsko. Film se zaměřuje na rodinu žijící z podvodů a nacházející se na samém okraji společnosti.

Například časopis Variety snímek v narážce na slavné dílo Charlese Dickense označil za jakéhosi moderního Olivera Twista. "Styl života, který vede rodina ve Zlodějích z obchodů, na jednu stranu ukazuje, že lidé se dovedou přizpůsobit i nejhorším ekonomickým podmínkám. Na druhou ale zničující finále dokazuje, že současné státy nedokážou pomoct těm nejpotřebnějším," napsalo Variety.

Snímek Zloději z obchodů do českých kin jako svého již šestého vítěze festivalu v Cannes uvede firma Film Europe. Učiní tak pod hlavičkou Be2Can Distribution, tedy distribuční společnosti spojené s festivalem Be2Can, jenž uvádí tituly z kinematografických přehlídek v Berlíně, Benátek či Cannes.

Zloději z obchodů budou v říjnu na programu letošního ročníku Be2Can.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy