Kina uvedou vítěze z Cannes. Podívejte se, co nakoupili čeští distributoři

Kultura Kultura
21. 5. 2018 17:08
Takřka všechny filmy, které uspěly na právě skončeném festivalu v Cannes, brzy uvidí čeští diváci. Vyplývá to z ankety Aktuálně.cz mezi distribučními společnostmi Aerofilms, CinemArt, Bioscop, Falcon, Vertical Entertainment, AČFK, Artcam a Film Europe. Ta poslední tituly, na něž zakoupila práva, představí souhrnně na podzimní české přehlídce Be2Can, zaměřené na díla z nejdůležitějších kinematografických festivalů v Evropě.

Zloději z obchodů

Režie: Hirokazu Kore'eda, distribuce Be2Can Distribution

Hlavní cenu festivalu, takzvanou Zlatou palmu, v sobotu získal snímek japonského režiséra Hirokazua Kore'edy nazvaný Zloději z obchodů.

Jedná se o působivý pohled na současné, sociálně hluboce rozdělené Japonsko. Film se zaměřuje na rodinu žijící z podvodů a nacházející se na samém okraji společnosti.

Například časopis Variety snímek v narážce na slavné dílo Charlese Dickense označil za jakéhosi moderního Olivera Twista. "Styl života, který vede rodina ve Zlodějích z obchodů, na jednu stranu ukazuje, že lidé se dovedou přizpůsobit i nejhorším ekonomickým podmínkám. Na druhou ale zničující finále dokazuje, že současné státy nedokážou pomoct těm nejpotřebnějším," napsalo Variety.

Snímek Zloději z obchodů do českých kin jako svého již šestého vítěze festivalu v Cannes uvede firma Film Europe. Učiní tak pod hlavičkou Be2Can Distribution, tedy distribuční společnosti spojené s festivalem Be2Can, jenž uvádí tituly z kinematografických přehlídek v Berlíně, Benátek či Cannes.

Zloději z obchodů budou v říjnu na programu letošního ročníku Be2Can.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy