Kina uvedou vítěze z Cannes. Podívejte se, co nakoupili čeští distributoři

Kultura Kultura
21. 5. 2018 17:08
Takřka všechny filmy, které uspěly na právě skončeném festivalu v Cannes, brzy uvidí čeští diváci. Vyplývá to z ankety Aktuálně.cz mezi distribučními společnostmi Aerofilms, CinemArt, Bioscop, Falcon, Vertical Entertainment, AČFK, Artcam a Film Europe. Ta poslední tituly, na něž zakoupila práva, představí souhrnně na podzimní české přehlídce Be2Can, zaměřené na díla z nejdůležitějších kinematografických festivalů v Evropě.

Le Livre d'image

Režie: Jean-Luc Godard, distribuce Be2Can Distribution

Takzvanou zvláštní Zlatou palmu, udělenou poprvé v historii festivalu, v Cannes obdržel sedmaosmdesátiletý Jean-Luc Godard - jeden z posledních žijících velikánů francouzské nové vlny.

Godardův nový snímek Le Livre d'image se týká současnosti i minulosti Blízkého východu a podle časopisu Hollywood Reporter se jedná snad výhradně o střihový projekt - kombinuje pasáže z hraných i dokumentárních filmů a zpravodajských záběrů, to vše s hudbou a Godardovým komentářem.

"Podobně jako autorova předchozí typická, často nevyzpytatelná pozdní díla také tento film patrně uvidí hlavně vybraná skupina oddaných godardovců," usuzuje časopis Hollywood Reporter.

Snímek označovaný za experimentální dokumentární esej o úzkosti a válce do českých kin uvede Be2Can Distribution.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy