Jsme tu, abychom zabili Heydricha. Anthropoid s hollywoodskými herci a Geislerovou v prvním traileru

Kultura Kultura
17. 6. 2016 7:58
Válečné drama, které režíroval Sean Ellis, vypráví příběh Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, kteří provedli v květnu 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ústřední dvojici ztvárnili herci Jamie Dornan a Cillian Murphy, ve filmu s českou koprodukcí si zahrají i Aňa Geislerová nebo Alena Mihulová. Snímek bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. V jakém duchu a atmosféře se ponese, odhaluje první trailer.
Anthropoid - trailer | Video: LD Entertainment
 

Právě se děje

před 43 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy