Jsme tu, abychom zabili Heydricha. Anthropoid s hollywoodskými herci a Geislerovou v prvním traileru

Kultura Kultura
17. 6. 2016 7:58
Válečné drama, které režíroval Sean Ellis, vypráví příběh Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, kteří provedli v květnu 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ústřední dvojici ztvárnili herci Jamie Dornan a Cillian Murphy, ve filmu s českou koprodukcí si zahrají i Aňa Geislerová nebo Alena Mihulová. Snímek bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. V jakém duchu a atmosféře se ponese, odhaluje první trailer.
Anthropoid - trailer | Video: LD Entertainment
 

Právě se děje

před 28 minutami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy