Jsme tu, abychom zabili Heydricha. Anthropoid s hollywoodskými herci a Geislerovou v prvním traileru

Kultura Kultura
17. 6. 2016 7:58
Válečné drama, které režíroval Sean Ellis, vypráví příběh Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka, kteří provedli v květnu 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ústřední dvojici ztvárnili herci Jamie Dornan a Cillian Murphy, ve filmu s českou koprodukcí si zahrají i Aňa Geislerová nebo Alena Mihulová. Snímek bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Karlových Varech. V jakém duchu a atmosféře se ponese, odhaluje první trailer.
Anthropoid - trailer | Video: LD Entertainment
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy