Ježíšek přijde v listopadu. Se Šafránkovou a Abrhámem

Kultura ČTK Kultura, ČTK
19. 4. 2013 12:08
Film Přijde letos Ježíšek? vstoupil do střižny
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková | Foto: Přijdeletosježíšek.cz

Praha - Scenáristka a režisérka Lenka Kny dotočila romantickou komedii Přijde letos Ježíšek? V hlavních rolích se po dlouhých letech jako partneři setkali Libuše Šafránková a Josef Abrhám.

Po dotáčce v Mexiku filmařka začíná pracovat ve střižně. Natáčelo se 30 dní v prosinci a v lednu v Praze na Malé Straně. Další záběry vznikaly v Mexico City i v malebných venkovských městečcích Bernal a Colón.

Šarmantní šedesátník José se ve filmové příběhu vrací po třiceti letech do Prahy, přestože byl přesvědčen, že rodné město už neuvidí. Podlehl naléhání své mexické manželky Dolores, která věří, že pro jejich dceru, která se snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit Pražské jezulátko. Nakonec José souhlasí s návratem, který je pro něj radostný i bolestný. Vrací se do míst, která znával, ke vzpomínkám, které ožívají - bývalá láska Květa je na prvním místě. Brzy se ukáže, že v Praze je kromě jezulátka i řada dalších bytostí schopných konat zázraky.

Josef Abrhám při natáčení snímku Přijde letos Ježíšek?
Josef Abrhám při natáčení snímku Přijde letos Ježíšek? | Foto: Přijdeletosježíšek.cz

"José je český emigrant, v Mexiku pevně ukotvený. Minulost ho přeci jen najde, když dostane od kamaráda Rudy impuls, kterému neodolá," podotkla režisérka Lenka Kny. Sošku Pražského jezulátka mají v úctě věřící na celém světě. Ve španělsky mluvících zemích má mimořádný význam, takže zápletky kolem ní vycházejí podle scenáristky z "reálných" příběhů.

I proto snímek vzniká v česko-mexické koprodukci, která se zrodila i díky setkávání producentů na stánku Film Industry karlovarského festivalu. Právě tam se domácí producenti domluvili na spolupráci s mexickým koproducentem Edherem Camposem a společností Machette Producciones, která v roce 2010 získala Zlatou kameru na festivalu v Cannes a i její další film byl vybrán do canneské sekce Semaine de Critique.

"S dalším koproducentem, slovenskou společností Trigon Production, se producenti domluvili na festivalu v Berlíně," uvedla mluvčí projektu Uljana Donátová.

Projekt, na kterém pracuje slovenský kameraman Saša Šurkala, byl podpořen slovenským fondem Pro Slovakia. V dalších rolích se v něm objeví například Igor Chmela, Václav Postránecký, Pavel Kříž a Danica Jurčová. Producentem je společnost Blue Time, hlavním partnerem TV Nova

Film Přijde letos Ježíšek? vstoupí do kin 1. listopadu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 49 minutami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

před 2 hodinami

V Afghánistánu začala platit sedmidenní dohoda o omezení násilí, v zemi zůstává relativní klid

V Afghánistánu v sobotu začala platit dohoda o sedmidenním omezení násilí. V některých částech země se sice bojovníci radikálního hnutí Tálibán střetli s afghánskými bezpečnostními silami, celkově však byla situace poměrně klidná a střety ani na jedné straně nevyvolaly žádné znepokojení. Informují o tom zahraniční média.

Tálibán má 29. února před mezinárodními pozorovateli v katarské metropoli Dauhá podepsat mírovou dohodu se Spojenými státy. Podmínkou podpisu je ale dodržení dohody o omezení násilí v Afghánistánu. Tu Spojené státy považují za test, zda Tálibán skutečně dokáže udržet své bojovníky pod kontrolou, upozornila agentura DPA.

Podpis mírové dohody by mohl být prvním krokem ke stažení části z asi 13 tisíc amerických vojáků působících v Afghánistánu. Spojené státy v roce 2001 v odvetě za teroristické útoky na New York a Washington svrhly v Afghánistánu vládu Tálibánu. Ta poskytovala útočiště teroristické organizaci Al-Káida, jež stála za útoky z 11. září 2001.

Další zprávy