Poslední recenze z Varů: Emotivní návrat do roku 1941. Čím zaujal rumunský vítěz festivalu

Kamil Fila Kamil Fila
8. 7. 2018 19:27
Hlavní cenu festivalu v Karlových Varech letos získal emotivní rumunský snímek nazvaný Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři. Reflektuje tragickou událost z roku 1941, kdy rumunská armáda zavraždila tisíce židů na východní frontě.
Kamil Fila recenzuje vítězný film z Karlových Varů. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 5 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy